OECD ģenerālsekretārs aicina Latvijā stiprināt uzticību tieslietu sistēmai

Ja iedzīvotāju uzticība tieslietu sistēmai būs zema, tā var novest pie pasivitātes politiskajos procesos, paverot ceļu līdzīgiem procesiem kā "Brexit" gadījumā. Tā piektdien, 6.jūlijā, viesojoties Latvijā un piedaloties starptautiskajā konferencē par vienlīdzību pieeju tieslietu sistēmai, brīdināja Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretārs Anhels Gurija.

Kā pozitīvu faktoru Gurija novērtēja Latvijā izveidotos strīdus risināšanas mehānismus ārpus tiesām, vienlaikus aicinot stiprināt arī esošo tiesu sistēmu.

Tiekoties ar Latvijas tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču (Nacionālā apvienība), OECD ģenerālsekretārs sacīja, ka tieslietu sistēma sastāv no vairākiem komponentiem un Latvijai ir uzlabojamas lietas, piemēram, specializējot tiesnešus konkrētu lietu izskatīšanai.

OECD ģenerālsekretārs Anhels GurijaZane Mače
  "Latvijai vajag izstrādāt alternatīvu tiesas spriešanas mehānismu, jo daudzos gadījumos tiesas ir pārslogotas, kā arī tiesneši nav specializējušies konkrētu lietu izskatīšanā. Tas kavē procesu. Uzskatu, ka Latvijai jāstrādā pie alternatīvu radīšanas. Jūs esat jau piedāvājuši plānu, kā uzlabot ar biznesu saistītu lietu risināšanu, mediāciju komerclietās. Mēs to atbalstām. Es esmu no Meksikas, un mums bija tādas pašas problēmas. Tiesnesim bija jāizskata slepkavības lietas, arī lietas par krāpšanu un jāizlemj, vai nav pārkāpts kāds līgums. Vienam cilvēkam vienlīdz kvalitatīvi jāizspriež visas šīs lietas.

  Tāpēc mēs izveidojām alternatīvu strīdu izskatīšanas mehānismus. Radījām specializētas tiesas un specializētus tiesnešus. Un tā mēs pakāpeniski samazinājām lietu izskatīšanas termiņus. To mēs iesakām arī Latvijai," teica Gurija.

  OECD ģenerālsekretārs jau aizvadījis tikšanos ar Latvijas Darba devēju konfederācijas un arodbiedrību vadītājiem. Tāpat Gurijam plānota tikšanās ar Latvijas augstākajām amatpersonām, apspriežot aktuālos savstarpējās sadarbības projektus, kas vērsti uz Latvijas ekonomiskās izaugsmes stiprināšanu.

  OECD ģenerālsekretārs arī būs viens no ārvalstu viesiem Dziesmu un deju svētku koncertos.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti