Rīta intervija

Ilmārs Mežs: Eiropas bezdarbības dēļ Vidusjūrā turpina slīkt tūkstošiem cilvēku

Rīta intervija

"Latvijas gāzes" vadošais jurists Māris Onževs par uzņēmuma sadalīšanu

Obligātie dūmu detektori: VUGD nevarēs pārbaudīt mājokļus, bet cer uz cilvēku apzinīgumu

Obligātie dūmu detektori: VUGD nevarēs pārbaudīt visus mājokļus, bet cer uz cilvēku apzinīgumu

Latvijā traģisko ugunsgrēku statistika ir patiešām bēdīga, un ugunsdzēsēji cer, ka ar obligāto prasību no 2020.gada mājokļos uzstādīt dūmu detektorus bojāgājušo skaitu izdosies samazināt vismaz uz pusi. Izkontrolēt katru dzīvokli glābēji nevarēs, tāpēc viņi cer uz cilvēku izpratni un apzinīgumu, intervijā Latvijas Radio atzina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Dzintars Lazdiņš. 

Lai samazinātu ugunsgrēkos bojāgājušo un cietušo cilvēku skaitu, visas mājas un dzīvokļi līdz 2020. gada. 1. janvārim ir jāaprīko ar dūmu detektoriem un ugunsdzēšamajiem aparātiem. Ugunsdzēsēji aicina detektoru pirkumu neatlikt uz pēdējo brīdi.

Lazdiņš stāstīja, ka detektori brīdinās iemītniekus par uguni, un cilvēki varēs savlaicīgi reaģēt – vai nu ar ugunsdzēšamo aparātu nodzēst liesmas, neļaut tām izplatīties tālāk, vai sliktākajā gadījumā atstāt telpas.

Lazdiņš aicināja cilvēkus būt apzinīgiem un pašiem rūpēties par savu un sava mājokļa drošību un neignorēt prasību pēc dūmu detektoriem.

Viņš atzina, ka pārbaudīt katru dzīvokli glābēji nevarēs, tas nav reāli, īpaši ņemot vērā, ka dienestam kā valsts iestādei tas būtu jādara darba laikā, kad lielākā daļa cilvēku arī ir darbā, nevis mājās. Tomēr kampaņas un pārbaudes notiks, stāstīja Lazdiņš.  Glābēji arī vairāk informēs cilvēkus un cer, ka iedzīvotāji prasību ievēros.

Lazdiņš neizslēdz, ka 100% mājokļu dūmu detektorus neuzstādīs, bet viņš cer, ka vismaz 80% dzīvojamā fonda būs ar tiem aprīkoti.  

Pēdējos gados Latvijā vidēji gadā ugunsnelaimēs gājuši bojā 90 – 100 cilvēki. Prasības uzstādīt dūmu detektorus galvenais mērķis ir tieši samazināt bojāgājušo skaitu, uzsvēra Lazdiņš. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti