Obligātajos eksāmenos šogad skolēniem nedaudz augstāks sniegums

24. jūlijā izglītības pārvaldēm tiek izsniegti 18 800 centralizēto eksāmenu sertifikāti tiem jauniešiem, kuri pamattermiņā kārtoja centralizētos eksāmenus par vispārējās vidējās izglītības programmas apguvi. Šogad obligātajos eksāmenos skolēnu sniegums par dažiem procentiem ir augstāks nekā iepriekšējos gados, informēja Valsts izglītības satura centrs (VISC).

Eksāmeni pandēmijas laikā

Lai saņemtu atestātu par vidējo izglītību, šogad skolēniem bija jākārto latviešu valodas, matemātikas un pēc izvēles vienas svešvalodas eksāmens. 

Šogad skolēnu sniegumā centralizētajos eksāmenos, salīdzinot ar pagājušo gadu, būtisku izmaiņu nav. Obligātajos eksāmenos skolēnu sniegums par dažiem procentiem ir augstāks nekā iepriekšējos gados:

  • Šogad latviešu valodas eksāmenā vidējais sniegums ir 52,8%, bet pērn tas bija 49,8% un vēl gadu iepriekš – 52,5%.
  • Matemātikā šogad vidējais sniegums ir 35,4%, pērn – 32,7%, 2018.gadā – 34,6%.      
  • Angļu valodā šogad vidējais rezultāts ir 70%, pērn tas bija 62,7%, aizpērn  61,8%.

 Izvēles eksāmenos rezultāti ir mainīgi, bet VISC norāda – to kārtotāju skaits ir neliels, kas arī ietekmē eksāmenu vidējo rezultātu.

Salīdzinot eksāmenu rezultātus pa gadiem, jāņem vērā, ka Covid-19 pandēmijas dēļ tika daļēji mainīts eksāmena saturs, skolēni eksāmenus pildīja speciālās atbilžu lapās, kuru iepriekšējos gados nebija, eksāmeni notika bez starpbrīža. Plašāka eksāmenu rezultātu statistiskā analīze būs pieejama šā gada septembrī.

Ja izglītojamo neapmierina centralizētajā eksāmenā iegūtais vērtējums, mēneša laikā pēc sertifikāta izsniegšanas, proti, līdz 24.augustam, viņam ir tiesības rakstīt VISC adresētu iesniegumu ar lūgumu pārskatīt eksāmenā saņemto vērtējumu. Īpaši izveidota VISC apelācijas komisija to izskatīs mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas.

14 000 eksaminējamo

Tāpat kā iepriekšējā mācību gadā izglītojamo mācību sasniegumi centralizētajos eksāmenos izteikti procentuāli. Eksāmena rezultātu procentos veido pareizo atbilžu attiecība punktos pret maksimāli iespējamo punktu skaitu eksāmenā vai tā daļā. Savukārt svešvalodu eksāmenā papildus procentuālajam novērtējumam tiek norādīts arī atbilstošais Eiropas kopīgajās pamatnostādnēs valodu apguvei (EKP) noteiktais valodas prasmes līmenis: C1 (95-100%), B2 (70-94%), B1 (40-69%).

Obligātos eksāmenus vidēji kārtoja 14 000 izglītojamo: latviešu valodā – 14 064, matemātikā – 14 383, angļu valodu kārtot bija izvēlējušies 12 340 izglītojamo, krievu – 1784, vācu – 37, bet franču – 6. Svešvalodas eksāmenu aizstāšanu ar starptautisku testēšanas institūciju organizētu pārbaudījumu izmantoja 274 izglītojamie: angļu valoda – 219, vācu – 39, franču – 16. Šogad izglītojamajiem nebija jākārto izvēles eksāmeni, tomēr būtisku izmaiņu izvēles centralizēto eksāmenu kārtotāju skaitā nav: Latvijas un pasaules vēsture – 4192, bioloģija – 1125, fizika – 898, ķīmija – 548.

Pamatskolas beidzēji šogad tika atbrīvoti no valsts pārbaudes darbu kārtošanas. Lai skolēni varētu uzsākt darba gaitas, pārbaudītu savas valsts valodas prasmes, mazākumtautību izglītības programmas apguvējiem pēc pašu izvēles tika piedāvāts kārtot latviešu valodas eksāmenu. Šo iespēju izmantoja 1681 skolēns.

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā, kas bija izsludināta Covid-19 ierobežošanai un bija spēkā līdz 9. jūnijam, bija noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Arī mācības skolās notika attālināti. 12. klašu eksāmenu sesija notika no 2. jūnija līdz 7. jūlijam, bet 9. klašu eksāmeni tika atcelti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt