Obamas vizītes dēļ atjaunotā robežkontrole ar Igauniju iedzīvotājiem problēmas nerada

Uz Igaunijas robežas uz laiku ir atjaunota robežkontrole ASV prezidenta Baraka Obamas plānotās vizītes dēļ Tallinā. Tomēr, kā Latvijas Radio stāsta laikraksta „Ziemeļlatvija” galvenā redaktore Ingūna Johansone, iedzīvotājiem tas nerada īpaši lielas problēmas.

Robežšķērsošanas kontrole notiek ātri – iedzīvotājiem tiek lūgts uzrādīt tikai personas apliecinošus dokumentus. Neesot arī rindu, stāsta laikraksta redaktore.

Tā kā daudzi no pierobežas Latvijas iedzīvotājiem strādā Igaunijā, tad viņus šī kontrole ietekmē visvairāk, jo vairs nevar šķērsot robežo pa ierastajām taciņām. Robežu iespējams šķērsot trijās vietās.

Tā kā robežkontroles punkti pārstājuši funkcionēt pirms vairākiem gadiem, pašlaik šķērsošanas punktos novietoti mobilie robežsargu busiņi.

Savukārt iedzīvotāji Valkā daudz par šo jautājumu nerunā un īpašas problēmas tas nerada, jo tas ir īslaicīgs process, stāsta Johansone.

Robežkontroles un robežas apsardzības nosacījumi būs spēkā no 31.augusta līdz 4.septembrim attiecībā uz personām, kas Igaunijā iekļūs, šķērsojot Igaunijas-Latvijas robežu, kā arī caur ostām un lidostām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti