NVO vēlreiz spriedīs par Zolitūdes traģēdijas sabiedriskās izmeklēšanas komisiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Lai Zolitūdes traģēdija netiktu aizmirsta, nevalstiskās organizācijas rosina Iekšlietu ministrijai regulāri informēt par izmeklēšanas  norisi un arī plāno spriest par jaunās  sabiedriskās komisijas izveidi Zolitūdes apstākļu izmeklēšanai, informēja Sabiedriskās politikas centra "Providus" direktore Dace Akule. 

 „Providus” iesniedzis priekšlikumus valdības rīcības plānam, tai skaitā ierosinājumu Iekšlietu ministrijai vismaz reizi trīs mēnešos organizēt brīfingus par izmeklēšanu, kā arī rīkot īpašas tikšanās starp izmeklēšanas grupas vadītājiem un traģēdijā cietušajiem.

Ekonomikas ministrija tiek aicināta ne tikai izpildīt apņemšanos uzlabot būvniecības kontroli, bet arī nodrošināt, lai informācija par visiem būvniecības projektiem būtu pieejama elektroniskā sistēmā. Valsts kancelejai vai Pārresoru koordinācijas centram būtu jāizvērtē valsts krīžu vadības sistēmas, kā arī jākoordinē dažādu valsts institūciju darbi traģēdijas apstākļu noskaidrošanai. Savukārt Tieslietu ministrijai būtu jāizstrādā likumprojekts ar noteikumiem sabiedriskās izmeklēšanas komisiju izveidei līdzīgu traģēdiju gadījumā, norāda „Providus”.

Priekšlikumu tapuši, ņemot vērā  janvāra beigās notikušo "prāta vētru", kurā piedalījās aptuveni 20 nevalstisko organizāciju un institūciju pārstāvji, kā arī citi eksperti.

Savukārt sabiedrība par atklātību „Delna”  tuvākajā laikā rīkos apspriešanu par sabiedriskās komisijas izveidi Zolitūdes apstākļu izmeklēšanai un sistēmisko kļūdu labošanai, piedāvājot sabiedrības vērtējumam priekšlikumu par komisijas uzdevumiem, sastāva veidošanas kritērijiem, kā arī finansēšanas nosacījumiem.   

Jau ziņots, ka pēc Zolitūdes traģēdijas, kad novembra nogalē, sabrūkot veikala „Maxima” ēkas jumtam, gājuši bojā 54 cilvēki, valdība pēc nevalstisko organizāciju un sabiedrības aicinājuma nolēma izveidot traģēdijas sabiedriskās izmeklēšanas komisiju. Tajā piekrita strādāt bijušais Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Kažociņš, sabiedrības par atklātību „Delna" vadītāja Inese Voika, pensionētā tiesnese Ināra Šteinerte un bankas „Citadele" valdes locekle Baiba Rubesa.

Taču vēl nesākot darbu, komisija izpelnījās kritiku  par plānoto finansējumu 150 000 latu apmērā, un par nepamatotiem pārmetumiem organizācijai „Ziedot.lv”. Drīz pēc šiem skandāliem Kažociņš nolēma atkāpties no komisijas vadītāja amata, komisiju pameta arī Voika, un tika nolemts, ka komisija darbu nesāks. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti