NVO un MK sabiedrisko mediju uzrauga amata konkursa pēdējā kārtā viens pretendents

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta (MK) sadarbības memoranda padome Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļa amatā uz konkursa pēdējo kārtu izvirzījusi vienu pretendentu, informēja Valsts kancelejā.

Konkursa otrajā kārtā piedalījās trīs pretendenti. Tie konkursa komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, kā arī prezentēja savu redzējumu par SEPLP darbības prioritātēm un sabiedrisko mediju turpmāko attīstību. Tāpat konkursa otrās kārtas laikā pretendentiem bija jāatbild uz jautājumiem par demokrātiskas valsts vērtībām un sabiedriskajiem procesiem, sabiedrisko mediju lomu, ētiku un darbības pamatprincipiem, kā arī organizācijas pārvaldību atbilstoši padomes kompetencei. 

Pretendents, kurš izvirzīts uz konkursa trešo kārtu, tiks vērtēts, analizējot tā vadības kompetences: organizācijas vērtību apzināšanos, stratēģisko redzējumu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, orientāciju uz rezultātu sasniegšanu, kā arī pārmaiņu vadību. 

Konkursa noslēgumā, ja pretendents tiks atzīts par amatam atbilstošu, to virzīs apstiprināšanai Memoranda padomē. Gala lēmumu par pretendenta apstiprināšanu SEPLP locekļa amatā pieņems Saeima. 

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, Vidzemes Augstskolas asociētais profesors Jānis Buholcs, Memoranda padomes nevalstisko organizāciju puses locekļi – biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš un biedrības “Sabiedriskās politikas centrs “Providus”” pārstāve Agnese Frīdenberga (kādu no Memoranda padomes locekļiem nepieciešamības gadījumā var aizvietot padomes locekle, biedrības “Latvijas Jaunatnes padome” pārstāve Agnija Jansone) –, kā arī biedrības “Latvijas Mediju ētikas padome” deleģētais pārstāvis Andris Ķēniņš. 

KONTEKSTS:

Jaunais sabiedrisko mediju pārvaldības likums stājās spēkā jau šī gada sākumā, taču vēl līdz šim nav izdevies izveidot SEPLP, kuras sastāvā ir jābūt trīs locekļiem. Viens no tiem ir jāvirza Saeimai, viens - Valsts prezidentam un vēl viens - nevalstiskajām organizācijām un MK.

Iepriekš minēto institūciju pārstāvji pieļāva, ka likumā noteiktais SEPLP locekļu atalgojums varētu radīt problēmas. Tāpēc Valsts prezidents varētu rosināt diskusiju par likumā noteiktā SEPLP atalgojuma palielināšanu, lai jaunajā padomē būtu gatavi strādāt arī augstu kvalificēti profesionāļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti