NVO rīko "Brīvprātības platformu"

Jau trešo gadu pēc kārtas notiek Nevalstisko organizāciju tīklošanās un brīvprātīga darba popularizēšanas diena. Tās ietvaros 13 aktīvākās Rīgas nevalstiskas organizācijas šodien pie tirdzniecības centra „Origo” no plkst.16 līdz 19 „Brīvprātības platformā” skaidro interesentiem par brīvprātīgo darbu un aicina līdzdarboties dažādos projektos.

Radošās apvienības jauniešiem „Trepes” pārstāve Ramona Liepiņa stāsta, ka joprojām sabiedrībā valda liela neizpratne par brīvprātīgo darbu, tāpēc ir svarīgi skaidrot tā mērķus, iespējas un ieguvumus.

„Latvijā patiesībā tagad jau ir labāks stāvoklis un situācija. Nu jau brīvprātīgo darbu uztver pozitīvāk, bet tomēr lielākā daļa ir cilvēku, kuri īsti nesaprot, kāpēc kaut kas būtu jādara par velti,” atzīst Liepiņa. „ Savukārt, mūsu organizāciju viedoklis ir tāds, ka mēs palīdzam Latvijas sabiedrībai un tieši tiem cilvēkiem, kuriem nav paveicies kaut kādā noteiktā, konkrētā ziņā. Un tomēr par visu šajā dzīvē nevar samaksāt un visu nevar izdarīt arī valsts sistēma. Ļoti labi, ka tieši paši iedzīvotāji dara labas lietas sabiedrībai kopumā, jo visi tie cilvēki, kam mēs palīdzam, tie ir mūsu sabiedrības vidū, un mēs nevaram viņus izslēgt.”

"Brīvprātības platformā" būs iespēja uzzināt iespējas līdzdarboties, būt pilsoniski aktīvam, atrast sevī brīvprātību, iesaistīties brīvprātīgajā darbā un izprast brīvprātīgā darba vērtību ne tikai kā ieguldījumu sabiedrības dzīves uzlabošanai, bet arī kā personisku ieguvumu "Goda lieta būt brīvprātīgajam!".

Šī gada pasākums ir arī starptautisks, jo tajā līdzdarbosies jaunieši no Rumānijas, Itālijas, Horvātijas, Turcijas, Slovākijas, kuri pašlaik kopīgi realizē biedrības "Iespēju resursi" ES programmas "Jaunatne darbībā" jauniešu apmaiņas projektu "Active Lifestyle". Projektu atbalstījusi Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt