Kā Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" norādīja biedrības "Vita" vadītāja, Onkoloģijas pacientu organizāciju alianses pārstāve Irīna Januma, iniciatīva par lielāku valsts budžeta finansējumu onkoloģijas jomai iesniegta pēc tam, kad secināts, ka pērn izsludinātais Onkoloģiskās modrības gads gaidītos rezultātus nav devis. "Tāpēc nekas cits neatlika, kā papildu naudu mēģināt dabūt šādā ceļā," noteica Januma.
Pēc viņas sacītā, onkoloģijai būtu nepieciešams papildus piešķirt 10 miljonus eiro, un ar šādu prasību Onkoloģisko pacientu organizāciju alianse vērsīsies Saeimas komisijā brīdī, kad iesniegs savāktos 10 000 parakstus par iniciatīvu "Lai vēzis būtu ārstējama slimība". To plānots izdarīt tuvākajās dienās, lai paspētu par to izdiskutēt un papildu finansējumu onkoloģijai paredzēt nākamā gada valsts budžetā
Januma atzina, ka papildu nauda onkoloģijā nepieciešama medicīniskā personāla, tostarp slimnīcās trūkstošo medmāsu labākai apmaksai. Tāpat papildu finansējums nepieciešams rindu mazināšanai uz izmeklējumiem, kā arī precīzām analīzēm un diagnostikai.
Veselības ministra Gunta Belēviča (Zaļo un zemnieku savienība) padomniece medicīnas jautājumos Anda Čakša raidījumā "Pēcpusdiena" atzina, ka Onkoloģisko pacientu organizāciju alianses rosinātā iniciatīva skaidri norāda uz problēmu – to, ka onkoloģijā trūkst finansējuma un ka tā saskaras ar darbaspēka trūkumu.
Čakša atzina, ka ir jārisina jautājums par rindu sakārtošanu, taču tas nelikvidēs nepietiekamā finansējuma problēmu. Veselības ministra padomniece atzina, ka onkoloģijai papildu būtu nepieciešami vairāk par alianses minētajiem desmit miljoniem eiro.
Arī Latvijas Onkologu asociācijas viceprezidents Jānis Eglītis raidījumā "Pēcpusdiena" atzina, ka papildu nauda onkoloģijā nepieciešama gan slimības diagnostikai, gan ārstēšanai, kā arī modernām operācijām un medikamentiem. Arī savulaik ar Eiropas Savienības atbalstu iegādātās staru terapijas iekārtas būtu jāmaina.