NVD aicina pieteikties brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksu atmaksai

Iedzīvotāji, kuri brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas veikuši klātienē, piemēram, kādā Latvijas Pasta nodaļā vai Nacionālā veselības dienesta (NVD) nodaļās, aicināti vērsties ar iesniegumu NVD, norādot bankas konta numuru, uz kuru atmaksāt.  

Nacionālā veselības dienesta pārstāve Tanita Tamme-Zvejniece  pastāstīja, ka īpaši aicināti iesniegt iesniegumus personas, kuras veikušas maksājumu caur banku klātienē, kā arī “PNB bankas” klientus.

Tanita Tamme-Zvejniece: NVD aicina pieteikties brīvprātīgo apdrošināšanas iemaksu atmaksai Edgars Kupčs

  Iesniegumu atmaksas saņemšanai var iesniegt klātienē, aizpildot iesnieguma veidlapu (pieejama NVD interneta vietnē vmnvd.gov.lv) vai iesniedzot iesniegumu brīvā formā, personīgi ierodoties NVD Klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Cēsu ielā 31/k3 (6. ieeja, 3.stāvs), Zemgales nodaļā – Jelgavā, Zemgales prospektā 3, Latgales nodaļā – Daugavpilī, Saules ielā 5, Kurzemes nodaļā – Kuldīgā, Pilsētas laukumā 4 (3. stāvs) vai Vidzemes nodaļā – Smiltenē, Pils ielā 6.

  Iesniegumu iespējams iesūtīt arī pa pastu uz adresi: Cēsu ielā 31/k3, Rīgā, LV-1012 vai elektroniski uz e-pastu [email protected], kā arī iesniegt caur portālu Latvija.lv

  Šīs iemaksas pakāpeniski iedzīvotājiem tiks atmaksāts līdz gada beigām.

  Tie iedzīvotāji, kas iemaksu veikuši caur bankas kontu, atmaksu saņems automātiski.

  KONTEKSTS:

  No šī gada Latvijā bija jāsāk darboties veselības aprūpes finansēšanas modelim, kas balstās uz valsts veselības apdrošināšanu un paredz divus atšķirīgu līmeņu pakalpojumu grozus pacientiem, kas veic šos apdrošināšanas maksājumus, un tiem, kas tos neveic.

  Taču 13. Saeimas koalīcija to kritizēja kā neobjektīvu un nesamērīgu, jo divu grozu sistēma paredzēja atšķirīgu pieeju veselības apdrošināšanai valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicējiem.

  Tāpēc divu pakalpojumu grozu valsts veselības apdrošināšanas sistēma, kuru bija izveidojusi un iecerēja ieviest iepriekšējā valdība, atlikta līdz 2021. gadam. Līdz tam laikam iecerēts izveidot viena groza sistēmu un noteikt sociālās apdrošināšanas iemaksu veselībai 1% apmērā visiem, kuri gūst ienākumus no darba. Tai iedzīvotāju grupai, kas paliks ārpus sistēmas, plānots noteikt obligātās iemaksas 51 eiro apmērā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti