Rīta Panorāma

Intervija ar uzņēmuma «Food Union»valdes priekšsēdētāju Normundu Stanēviču

Rīta Panorāma

Intervija ar Kasparu Zemīti un Kārli Zemīti

Intervija ar Nodarbinātības Valsts aģentūras direktori Inesi Kalvāni

NVA: Šovasar neredz sezonai raksturīgo bezdarba līmeņa kritumu

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) šovasar nav redzējusi šim laikam raksturīgo bezdarba līmeņa kritumu, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja NVA vadītāja Inese Kalvāne.

Viņa teica, ka bezdarba līmenis vasarā saistībā ar sezonas darbu pieaugumu parasti sarūk, taču šovasar šī tendence nav manāma. Vienīgi augustā vērojams neliels bezdarba līmeņa kritums – 0,5% apmērā.

Kalvāne pieļāva, ka nodarbinātības rādītājus ietekmē problēmas metālapstrādē Liepājas pusē, arī zivju pārstādē saistībā problēmām Krievijas tirgū. "Darba tirgus atspoguļo to, kas notiek tautsaimniecībā," teica Kalvāne.

Šobrīd NVA reģistrētas 6000 vakances, teica Kalvāne, prognozējot nelielu bezdarba līmeņa samazinājumu līdz ziemai, bet pēc tam iespējams neliels pieaugums.

NVA mājas lapā pieejamā informācija liecināja, ka reģistrētā bezdarba līmenis valstī saglabājas nemainīgs un jūlija beigās tas bija 8,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita. Šāds bezdarba līmenis bijis arī maijā un jūnijā, ziņoja LETA.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti