Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi

Rīta Panorāma

Intervija ar Inesi Galanti un Tomu Ostrovski

Intervija ar Nodarbinātības valsts aģentūras direktori Inesi Kalvāni

NVA: Pieprasītākās profesijas - šoferi, šuvējas un pavāri

Patlaban darba tirgū pieprasītākās profesijas ir šoferi, šuvējas un pavāri, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” ceturtdienas rītā sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vadītāja Inese Kalvāne.

Secināts, ka reģionos vairāk ir pieprasīti darbinieki kokapstrādē un lauksaimniecībā, savukārt pilsētās, piemēram, apstrādes rūpniecībā un informāciju tehnoloģiju sfērā.

Vaicāta, kāpēc tradicionāli Latgalē ir vislielākais bezdarbnieku skaits, viņa norādīja uz zemo iedzīvotāju mobilitāti, iedzīvotāju neatbilstību darba devēju prasībām un citiem faktoriem, kam jau ir mazāka nozīme.

Šobrīd Latgalē bezdarba līmenis ir 19,8%, kas ir ievērojami augstāks nekā vidēji valstī. Kopumā Latvijā bezdarba līmenis ir 9,2% un paredzams, ka turpmākajos mēnešos bezdarbs pakāpeniski ruks, jo sākas vasaras darbu sezona.

Kalvāne atzina, ka pastāv arī bažas par atsevišķiem uzņēmumiem, kur varētu notikt kolektīvās atlaišanas. Šo uzņēmumu vidū ir apstrādes rūpniecības, pārtikas rūpniecības, kā arī kāds vieglās rūpniecības uzņēmums, kas savu produkciju eksportē uz Krieviju.

"Samazinoties kopējiem bezdarba radītājiem, samazinās arī jauniešu bezdarbnieku skaits - 9% no visiem NVA klientiem ir jaunieši vecumā no 15-24 gadiem,"  informēja Kalvāne, piebilstot, ka bezdarbnieku īpatsvars vecumā grupā no 15- 29 gadiem ir 20%.

Zemākais bezdarba līmenis marta beigās reģistrēts Rīgas reģionā – 5,6%, bet augstākais Latgalē – 19,8%. Kurzemē bezdarba līmenis marta beigās bija 11,3%, Vidzemē - 10,2%, bet Zemgalē - 9,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti