Rīta Panorāma

Intervija ar uzņēmuma «Latvijas valsts ceļi» vadītāju Jāni Langi

Rīta Panorāma

Intervija ar Gunāru Kūtri

Intervija ar Nodarbinātības valsts aģentūras direktori Inesi Kalvāni

NVA: Bezdarba līmenis Latvijā beidzot sāk samazināties

Bezdarba līmenis Latvijā beidzot sāk samazināties, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vadītāja Inese Kalvāne.

Patlaban bezdarba līmenis Latvijā ir identisks februārī reģistrētajam – proti, 9,2% Latvijas iedzīvotāji ir bez darba, intervijā Latvijas Radio ceturtdienas, 7.aprīļa, rītā sacīja Kalvāne. Aģentūras mājaslapa liecina, ka ļoti līdzīgs bezdarba līmenis bija arī gada sākumā janvārī, kad tas bija 9,1%. Kalvāne paskaidroja, ka bez darba Latvijā ir 86 000 cilvēku, tomēr vairāk nekā 11 000 šogad darbu ir atraduši.

Taču šīs nedēļas sākumā saņemtie jaunākie bezdarba rādītāji liecina, ka bezdarba līmenis Latvijā sāk samazināties. "Mēs redzam, ka beidzot šie rādītāji, kas raksturo bezdarba līmeni, sāk samazināties. Tam noteikti ir arī sezonālo darbu ietekme," teica NVA vadītāja.

Vērtējot jaunākos datus, Kalvāne atzina, ka kopējais bezdarbnieku skaits valstī ir samazinājies. "Es domāju, ka līdz 8% [bezdarba līmenim] mēs nonāksim pilnīgi noteikti. Tas, vai vidējais bedarba līmenis būs 8%, tas vēl ir apsverams jautājums, bet, es domāju, ka arī tas nav nereāli," teica NVA vadītāja.

Kalvāne Latvijas radio norādīja, ka bezdarbniekus var iedalīt divās lielās grupās: tādos, kas ir konkurētspējīgi darba tirgū, un tādos, kas ir ilgstoši bezdarbnieki un darbu nespēj atrast vismaz gadu. Kopumā ilgstošu bezdarbnieku ir mazāk kā 30% no kopējā bezdarbnieku skaitu un var secināt, ka šiem cilvēkiem pietrūkst prasmju un kvalifikācijas, kas šobrīd ir nepieciešamas darba tirgū.

Savukārt darba devēji aizvien visbiežāk meklē cilvēkus, kas būtu gatavi strādāt tirdzniecībā, auto pārvadājumu sfērā, kā arī apstrādes rūpniecībā un vieglajā rūpniecībā.

Tāpat ir saglabājusies tendence, ka grūtāk jaunu darbu ir atrast cilvēkiem, kas vecāki par 50 gadiem, kā arī tiem, kam ir profesionālā izglītība. Tiesa, tieši cilvēkus ar profesionālo izglītību darba devēji visbiežāk meklē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti