Novembrī slēgs Šķirotavas cietumu

No šā gada 1.novembra Latvijā būs par vienu ieslodzījuma vietu mazāk -  brīvības atņemšanas vietās ir būtiski samazinājies kopējais ieslodzīto skaits, tāpēc, lai nodrošinātu efektīvu, tiesisku un ekonomiski lietderīgu ieslodzījuma vietu darbību, nolemts reorganizēt vairāku cietumu darbību un slēgt Šķirotavas cietumu. 

Notiesātos no Šķirotavas cietuma plānots pārvietot uz Jēkabpils cietumu un Rīgas Centrālcietumu, informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ināra Makārova.

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (Nacionālā apvienība) skaidroja, ka ir uzsākta kriminālpolitikas reforma, mainot kriminālpolitikas mērķi - ne tikai sodīt, bet atjaunojot taisnīgumu, aizsargāt sabiedrību, resocializēt un atturēt cilvēkus no noziegumu pastrādāšanas, līdz ar to palielināta iespēja plašāk piemērot ar brīvības atņemšanu nesaistītus sodus.

Brīvības atņemšanas vietās ir būtiski samazinājies kopējais ieslodzīto skaits. 2012.gada nogalē cietumos bija 6117 ieslodzītie, šī gada oktobrī - 4766.

IeVP vadītāja Ilona Spure: Par cietuma slēgšanas iemesliem

  Šķirotavas cietuma likvidācija ļaus aizpildīt vakantos amatus Rīgas Centrālcietumā, Brasas cietumā un citās ieslodzījuma vietās un pilnvērtīgāk un kvalitatīvāk pildīt apsardzes, uzraudzības un resocializācijas funkcijas.

  Ieslodzījuma vietu pārvalde aprēķinājusi, ka, slēdzot Šķirotavas cietumu, varēs ietaupīt 234 765 eiro gadā, ietaupītos līdzekļus ieguldot ieslodzīto sadzīves apstākļu uzlabošanai citās ieslodzījuma vietās.

  Tas nodrošinās ieslodzītajiem starptautiskajām normām un standartiem atbilstošākus sadzīves apstākļus, tādējādi mazinot tiesvedības par neatbilstošiem sadzīves apstākļiem cietumos un maksātās kompensācijas no valsts budžeta līdzekļiem. Pagājušajā gadā Finanšu ministrija samaksājusi kompensācijās vairāk nekā 35 570 eiro.

  "Šķirotavas cietuma infrastruktūra ir novecojusi, un būtu nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi, lai to renovētu. No saimnieciskā viedokļa tas nav lietderīgi", uzskata Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.

  Jēkabpils cietums, kas līdz šim bijis slēgtais cietums ar daļēji slēgtā un atklātā cietuma nodaļu, tiek pārveidots par daļēji slēgto cietumu ar atklāta cietuma nodaļu. Visi 267 Jēkabpils slēgtā cietuma notiesātie pārvietoti uz Daugavgrīvas, Valmieras un citiem slēgtajiem cietumiem, savukārt 306 Šķirotavas daļēji slēgtā cietuma notiesātie uz Jēkabpils cietumu. Notiesātie ar īslaicīgu brīvības atņemšanu un arestu pārvietoti uz Rīgas Centrālcietumu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti