Ārpus Rīgas

Laidos būs savas zemenes arī uz Ziemassvētkiem

Ārpus Rīgas

Par vienu no sakoptākajām vietām Ziemupē kļuvis Dvēseles veldzes dārzs

Novecojušie balkoni Daugavpilī kļūst par draudu iedzīvotājiem

Novecojušie balkoni Daugavpilī kļūst par draudu iedzīvotājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ne tikai iekšējās inženierkomunikācijas pirms vairākiem gadu desmitiem būvētajos daudzdzīvokļu namos rada problēmas to iemītniekiem un namu apsaimniekotājiem. Arī balkoniem, kas tikpat veci kā mājas, laika zoba un nolietojuma dēļ nepieciešami remontdarbi.

Daugavpilī šonedēļ noslēdzās iepirkumu konkurss par balkonu remontdarbu veikšanu vienā no daudzdzīvokļu mājām. Pēdējā laikā balkonu renovācija Daugavpilī notikusi jau vairākos namos. Tie atkarībā no veicamajiem darbiem un balkonu nolietojuma izmaksā vairākus desmitus tūkstošus eiro, lielāko daļu nepieciešamo līdzekļu sedz paši īpašnieki, bet savu atbalstu avārijas stāvoklī esošo balkonu remontiem sniedz arī pašvaldība.

Ne tikai paši daudzdzīvokļu nami noveco, noveco un avārijas stāvoklī nonāk arī šo namu balkoni. Tas ir ne tikai neestētiski, bet arī drauds gan pašiem balkonu lietotājiem, gan garāmejošajiem cilvēkiem, stāsta daugavpilieši.

„Daži balkoni tiešām ir ļoti bēdīgā stāvoklī, lūk , paskatieties kaut vai uz šiem, uz šīs mājas - tie jau ir kļuvuši pavisam bīstami,” rāda kāds vīrietis.

To, ka daudzdzīvokļu namu balkoni ir novecojuši un daži rada reālas briesmas, neslēpj arī Daugavpils pilsētas domes Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītājas pienākumu izpildītāja Inta Ruskule, jo sūdzības par balkonu stāvokli departaments saņem ik dienu:

''Jau sastādīti kādi 30 atzinumi pēc sūdzībām, tiek kontrolēts, kā tos balkonus sakārto. Šīs mājas ir diezgan novecojušas, tāpēc arī rodas problēmas ar balkoniem. (..) Mēs rakstām atzinumus, informējam apsaimniekotājus un īpašniekus, tad pieņemam lēmumus par balkonu atjanošanu.''

Viens no privātnamiem, kur šobrīd notiek renovācijas darbi, atrodas Lāčplēša ielā. , Kā stāsta remontbrigādes strādnieki, paralēli jumta un fasādes remontiem te tiek atjaunoti arī balkoni, kas jau sākuši drupt:

„Redziet, balkonu apmetums sāk birt, tāpēc balkoni te jau apstiepti ar tīkliem, tīkls vismaz pasargā, lai kāds gabals neuzkrīt cilvēkiem uz galvas.”

Lai palīdzētu sakārtot balkonus, īpaši tos, kas jau ir avārijas stāvoklī, talkā nāk arī Daugavpils pašvaldība, jo daudzas mājas ir reāli novecojušas, stāsta domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe.

Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums apkalpo 830 mājas, pašvaldība savos īpašumos cenšas savest kārtībā balkonus. Arī iedzīvotājus aicina pievērst lielāku uzmanību to stāvoklim.

Balkonu renovācija piecstāvu ēkā Imantas ielā kopumā izmaksāja ap 30 tūkstošiem eiro. Lielāko daļu nepieciešamo līdzekļu sedz paši īpašnieki, bet 10 tūkstoši eiro piešķirti no pilsētas budžeta. To paredz pašvaldības noteikumi, stāsta Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmuma vadītājs Jevgeņijs Oļenovs.

Šobrīd savu balkonu remontam gatavojas cita piecstāvu māja Jaunbūves mikrorajonā Strādnieku ielā 99.

„Balkonus savest kārtībā gribējām pirms vairākiem gadiem, taču tad tas likās dārgi un neiespējami. Tagad iedzīvotāju sapulcē atzinām, ka pašvaldības līdzfinansējums jāizmanto, rēķinājām, ka viena balkona remonts varētu izmaksāt ap pieciem simtiem eiro,” tā nodomu remontēt balkonus izklāsta šī nama vecākā Zita.

Pieteikšanās iepirkuma konkursam šonedēļ ir noslēgusies. Vai ir noteikts pretendents un cik izmaksās šī nama balkonu remonts, kļūs zināms tuvākajā laikā, tad arī iedzīvotājiem būs vēlreiz jālemj, vai summa, kas jāmaksā nama iemītniekiem, tos apmierina un vai būs vēl viens nams Daugavpilī, kura balkoni pilnībā būs izremontēti ar pašvaldības atbalstu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti