Novadu reformas sagatavošanai nepieciešami 800 000 eiro

Administratīvi teritoriālās reformas sagatavošanai šogad būs nepieciešams pusmiljons eiro, nākamgad – vēl vismaz 300 000 eiro, aplēsusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Tikmēr Finanšu ministrija brīdina, ka šī gada budžeta projektā ir 34 miljonu eiro iztrūkums.

Kopumā 800 tūkstoši eiro būs vajadzīgi administratīvi teritoriālās reformas skaidrošanai reģionos, tostarp informatīvai kampaņai, ka arī pētījumiem.

“Faktiski galvenais izdevumu postenis mums ir pienākums atbilstoši Pašvaldību hartai nodrošināt konsultācijas ar pašvaldībām un iedzīvotājiem katrā pašvaldībā. Mums ir 119 pašvaldības, un katrā no tām jānotiek gan klātienes tikšanās reizēm, gan jānodrošina pastāvīgas konsultācijas attālināti un šī informācija jāapstrādā. Otrs nozīmīgs izdevumu postenis – mums ir jānodrošina ekspertu pakalpojumi, sagatavojot nepieciešamos datus reformas norisei,” skaidroja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”).

Un tā ir tikai sagatavošanās daļa. Cik izmaksās pati reforma, to VARAM vēl rēķinās.

Šīs ieceres gan var ierobežot Finanšu ministrijas aprēķini, ka šī gada budžetā iezīmējas 34 miljonu eiro iztrūkums. Saskaņā ar Fiskālās disciplīnas likuma noteikumiem valdībai tagad būs jāmeklē veidi, kā šo iztrūkumu likvidēt.

KONTEKSTS:

Administratīvi teritoriālā reforma ir viena no Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadītās valdības prioritātēm. Iepriekš Juris Pūce ("Attīstībai/Par!"), vēl būdams vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata kandidāts, norādīja, ka teritoriālā reforma būs saistīta ar ekonomiski pamatotu pašvaldību izveidošanu.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti