Rīta Panorāma

Intervija ar Iekšlietu ministrijas parlamentāro sekretāri Eviku Siliņu

Rīta Panorāma

Intervija ar kultūras ministri Daci Melbārdi

Telefonintervija ar Gintu Kaminski

Novadu dienu dienaskārtībā – bēgļi, uzņēmējdarbība un novadu reformas

Tradicionālajās novadu dienās piektdien, 23.oktobrī, pašvaldību vadītāju sarunās būs tādas aktualitātes kā bēgļu uzņemšana, uzņēmējdarbība un administratīvi teritoriālā reforma, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis.

Kaminskis sacīja, ka katrā no šiem jautājumiem novadu dienās pašvaldība vēlas paust savu viedokli.

Saruna par novadu reformu gan pašlaik esot nelietderīga, jo nav bijusi padziļināta diskusija par šo jautājumu. Turklāt novadiem jau pašlaik ir iespēja brīvprātīgi apvienoties. Kaminska ieskatā, jāturpina diskusija pēc tam, kad tiks izpētīti ieguvumi no šādas reformas.

Savukārt jautājumā par bēgļu uzņemšanu Auces novada vadītājs pauda, ka mums jābūt līdzatbildīgiem. Tajā pašā laikā - tā kā valsts ir atbalstījusi šo ieceri, tai vajadzētu kompensēt pašvaldību izmaksas.

Bet, vaicāts par iecerēto jauno skolotāju algu modeli, Kaminskis pastāstīja, ka Aucē jau 2009.gadā veica reformu un nu palikušas vidusskolas, kuras nākotnē varētu stabili strādāt. Aucē gan aptuveni 40% skolotāju atalgojums varot sarukt līdz ar jauno modeli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti