Novadu apvienošanā Pāvilostas bērni zaudē brīvpusdienas, pašvaldībā vaino spiedīgo budžetu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pāvilostas pirmsskolas izglītības iestādes "Dzintariņš" un Vērgales bērnudārza "Kastanītis" vecākus pārsteigusi vēsts, ka turpmāk bērnu ēdināšanas izdevumus vairs nesegs pašvaldība. Tāda pati kārtība noteikta arī skolās, sākot no septītās klases, kur brīvpusdienu vietā nu par maltīti jāmaksā pašiem skolēniem.

Vecāki ceļ trauksmi, ka jaunajā un lielajā Dienvidkurzemes novadā pašvaldību reforma solīto labumu vietā ir radījusi netaisnību. Savukārt dome skaidro, ka novadniekiem izgādāts daudz citu labumu, bet spiedīgajos budžeta apstākļos visu vairs atļauties nevar. 

Bijušajā Pāvilostas novadā pašvaldība vairs nesedz bērnu ēdināšanas izmaksas bērnudārzos
00:00 / 05:50
Lejuplādēt

Nevis pirms vēlēšanām visu partiju solītā "vienmērīgā novadu attīstība", bet gan nonākšana provinciālā viduvējībā - tik skarbi bijušā Pāvilostas novada bērnu vecāki vērtē jaunumus, ka no marta par pirmsskolas izglītības iestāžu mazuļu maltītēm vairs nemaksā jaunā Dienvidkurzemes novada dome.

Pāvilostniece Elīna Tetere ir aktivizējusi vietējos iedzīvotājus, pievēršot uzmanību netaisnībai, ka politiķi sola vienu, bet realitāte ir krasi atšķirīga. Februāra vidū vecāki saņēma ziņu, ka no marta par bērnu ēdināšanu būs jāmaksā pašiem. Turklāt maltīte būšot dārgāka, jo iepriekšējie tarifi esot atcelti, bet, lai gan marts jau iet uz beigām, jaunās cenas turklāt vēl neesot zināmas.

Vecāki Dienvidkurzemes novada domes vadībai adresējuši vēstuli, paužot neizpratni par tādu pašvaldības lēmumu.

Aktivizējušies iedzīvotāji arī citos bijušajos jaunās pašvaldības novados, kur arī iepriekš bērniem bijušas brīvpusdienas, bet turpmāk nāksies maksāt pašiem.

Iedzīvotāji asi kritizē Zaļo un Zemnieku savienības vadīto Dienvidkurzemes novada domi. Taču novada vadītāja Aivara Priedola nostāja neliecina, ka dome varētu mainīt domas.

Mērs Priedols uzskaita virkni pabalstu, ko pēc astoņu novadu apvienošanas ieviesuši no jauna vai krietni palielinājuši.

Piemēram, viens no domes pirmajiem lēmumiem bija noteikt 500 eiro pabalstu par katru jaundzimušo. Iepriekš Pāvilostā tie bija tikai simt eiro.

Priedols turpina uzskaitīt pabalstus, pieminot, ka trūcīgo ģimeņu bērniem pašvaldība pusdienas arī turpmāk apmaksās pilnā apmērā, bet maznodrošināto ģimeņu bērniem segs pusi. Sarunās ārpus ieraksta pašvaldībā dzird arī frāzes, ka Pāvilosta, kas sevi sauc par turīgu, iepriekš naudu noēdusi sociālos labumos, kamēr pat galvenās ielas neesot jēdzīgi sakārtotas.

Latvijas Pašvaldību savienības līderis Gints Kaminskis atkārto, ka pašvaldību reformas ieguvumus varēs vērtēt pēc kāda pusotra gada. Tikmēr Pāvilostas iedzīvotāji sagaida, ka šīs nedēļas sēdē, viņuprāt, nepareizais lēmums tiks atcelts, bet brīvpusdienas ieviestas arī tajos bijušajos novados, kur to līdz apvienošanai nebija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti