Notiesā tēvus par psihisku un fizisku vardarbību pret bērniem

Zemgales rajona tiesa divās krimināllietās notiesājusi tēvus par psihisku un fizisku vardarbību pret bērniem, liecina publiski pieejamie tiesas spriedumi.

Vienā no lietām konstatēts, ka tēvs nodarīja saviem mazgadīgajiem bērniem fiziskas un psihiskas ciešanas. No tēva pārestības cieta 2009.gadā dzimusi meitene, 2011.gadā dzimusi meitene un 2013.gadā dzimis puika.

Vīrietis ilgstoši, laikā no 2013.gada sākuma līdz 2015.gada rudenim vairākas reizes uzvedās agresīvi, kliedza un lamājās uz bērniem. Tāpat viņš vairākas reizes pameta bērnus vienus novārtā, neaprūpēja un neuzraudzīja, nenodrošināja ar siltu ēdienu, tīru apģērbu.

Izmeklēšanā pierādīts, ka diviem no bērniem sists ar siksnu un dūrēm pa dažādām ķermeņa vietām. Minēto darbību rezultātā vienam no bērniem konstatētas negatīvas sekas - iekšēja spriedze, baiļu sajūta, drošības sajūtas trūkums, negatīvu atmiņu uzplaiksnījumi un sociālās adaptācijas grūtības.

Tiesa tēvam piemēroja brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem, taču šis sods noteikts nosacīti ar pārbaudes laiku uz astoņiem mēnešiem.

Šī pati tiesa citā lietā kādam tēvam piemēroja piespiedu darbu uz 200 stundām un probācijas uzraudzību uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem.

Viņš kādas mājas pagalmā lietoja alkoholu un nepieskatīja savu mazgadīgo meitu, kura nebija nodrošināta ar laika apstākļiem piemērots apģērbs. Tāpat viņš nerūpējās par bērna drošību, kā rezultātā bērns aizgāja no pagalma līdz ceļam, kur viņu atrada garāmbraucēji.

Šādu darbību rezultātā mazgadīgajai konstatēts kreisās kājas sasitums ar zemādas asinsizplūdumu. Tāpat bērnam konstatēta vispārējā ķermeņa atdzišana un niecīga dehidratācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti