Rīta Panorāma

Imres Kālmāna operete «Silva. Čardaša karaliene» jaunā iestudējumā

Rīta Panorāma

Grupai «Astro«n»out» iznāk jauna dziesma «Multivitamīnu multipaka»

Intervija ar Viju Piziču par Notāru dienām

Notāru dienas veltītas nākotnes pilnvarojumam; pieejamas bezmaksas konsultācijas

26. un 27. februārī norisinās Notāru dienas, kuras organizē jau četrpadsmito gadu pēc kārtas. To mērķis ir sniegt cilvēkiem nepieciešamās konsultācijas jebkuros juridiskos jautājumos.

Notāru dienās ikviens interesents var saņemt bezmaksas konsultāciju jebkurā Latvijas notariātā, kā arī attālināti, izmantojot portālu „Latvijasnotārs.lv”.

Šī gada galvenais temats ir nākotnes pilnvarojums.

Latvijas Zvērināto notāru padomes priekšsēdētājs Jānis Skrastiņš
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

Šāda pilnvarojuma nozīmi skaidro Latvijas Zvērināto notāru padomes priekšsēdētājs Jānis Skrastiņš: „Tātad nākotnes pilnvarojums ir paredzēts tādiem gadījumiem, kad cilvēks ar skaidru apziņu, gribēdams paredzēt savu pārstāvi, nozīmēt konkrētu cilvēku, kas būs viņa pilnvarotā persona tam gadījumam, ja viņš nonāks kādā neparedzamā situācijā. Piemēram, veselības problēmu dēļ, kad pats nevar paust savu gribu, pieņemt lēmumus, veikt kaut kādas darbības. Un, kad cilvēks nonāk nosacīti rīcībnespējas stāvoklī, komā uz kaut kādu noteiktu laika periodu, tad pēc ārsta atzinuma šī pilnvara tikai sāk darboties.

Tātad tas [nākotnes pilnvarojums] tiek aktivizēts tikai tādā gadījumā, kad cilvēks nokļūst kaut kādu veselības problēmu dēļ daļējas rīcības nespējas stāvoklī.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti