Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar Ilzi Briedi un Kristapu Valdnieku

Intervija ar Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektori Viju Piziču

Notāri: Iespējams, jāsamazina nodeva par īpašuma iegādi

Latvijā ir unikāla situācija, jo cilvēki paši var noformēt īpašuma iegādes darījumus, un ļoti bieži tas darīts, lai samazinātu darījuma summu un nemaksātu augstu nodevu, tāpēc, iespējams, jādomā par nodevas samazināšanu, LTV „Rīta Panorāmai” pauda Zvērinātu notāru padomes pārstāve Vija Piziča.

Viņa norādīja, ka mājokļa iegāde ir svarīgs notikums cilvēka dzīve, lielākoties cilvēki to dara vienu divas reizes mūžā, bet pašu noformētie darījumu akti bieži vien slēpj krāpšanas riskus.

Piziča norādīja – ja reiz cilvēki ļoti bieži cenšas uzrādīt mazāku  darījuma summu, lai maksātu mazāku nodevu, tad jādomā, vai nodeva nav pārāk augsta.  Jautāta, vai nodeva būtu jāsamazina, Piziča pauda: „Mūsuprāt, jā!”

Pašlaik mājokļa pircējam jāmaksā valsts nodeva par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā 2% apmērā no īpašuma vērtības (summas, par kuru tas tiek pārdots, vai, ja tā ir zemāka par kadastrālo vērtību, tad no kadastrālas vērtības), savukārt, ja īpašums tiek dāvināts, nodeva ir  3% no īpašuma vērtības.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti