Noslēgusies Nacionālā attīstības plāna sabiedriskā apspriešana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Noslēgusies Nacionālā attīstības plānā (NAP) 2021.-2027. gadam sabiedriskā apspriešana, kas ilga no oktobra sākuma.

Pārresoru koordinācijas centra pārstāvis Guntis Rozenbergs
00:00 / 01:04
Lejuplādēt
Pārresoru koordinācijas centra (PKC) mediju attiecību speciālists Guntis Rozenbergs sacīja, ka NAP  2021.-2027. gadam sabiedriskās apspriešanas laikā saņemti kopumā 1300 dažādu priekšlikumu, ko iesniegušas vairāk nekā 100 institūcijas – gan valsts iestādes, gan nevalstiskās organizācijas, kā arī daži desmiti privātpersonu.

 

PKC no otrdienas, 26. novembra, izskatīs visus ierosinājumus un lems, kurus no tiem iekļaut NAP redakcijā un kurus ne.

"Šie priekšlikumi ir gan par attiecīgo formulējumu precizēšanu, gan arī par jaunu uzdevumu noteikšanu. Priekšlikumi ir dažādi, un šis skaits, varētu teikt, ir ļoti liels, jo janvārī, kad notika Nacionālā attīstības plāna nākamajiem septiņiem gadiem kodola – sākotnējā piedāvājuma apspriešana, bija aptuveni 100 priekšlikumi. Tā kā iedzīvotāji, sabiedrība ir aktīvi izteikusi savu viedokli," teica Rozenbergs.

Viņš pieļāva, ka ierosinājumu izskatīšana un izvērtēšana varētu aizņemt aptuveni mēnesi un pēc tam NAP 2021.-2027. gadam gala redakcija nonāks izskatīšanai Ministru kabinetā, bet pēc tam dokuments nonāks Saeimā.

KONTEKSTS:

Pašlaik top Nacionālais attīstības plānā 2021.-2027. gadam, nosakot stratēģiskos mērķus un prioritātes ar konkrētiem uzdevumiem, kas Latvijā jāveic, lai nākamajos septiņos gados panāktu ikviena Latvijas cilvēka un valsts izaugsmi.

Noteikti trīs stratēģiskie mērķi:  

  • vienlīdzīgas iespējas,
  • produktivitāte un ienākumi, 
  • sociālā uzticēšanās.

Tie būs galvenā mēraukla rīcībpolitiku un budžeta līdzekļu ieguldījumu pieprasījumu vērtēšanā, pārvaldības procesu un nozaru stratēģiju izvēlē nākamajiem septiņiem gadiem.

Pirmās redakcijas sabiedriskā apspriešana ilga līdz 25. novembrim.

Iepriekš deputāti diskutējuši par to, vai NAP pienācīgi daudz vietas atvēlēts reģionu attīstībai, kā arī par to, ka plānā trūkst skaidra augstākās izglītības redzējuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti