Noslēgušās vērienīgākās NBS mācības «Namejs 2018»

Šodien noslēgušās līdz šim vērienīgākās Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārās mācības "Namejs 2018".

Noslēgušās vērienīgākās NBS mācības "Namejs 2018"
00:00 / 00:23
Lejuplādēt

Tās sākās 20.augustā ar mērķi pārbaudīt un pilnveidot NBS gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan kopā ar sabiedrotajiem. Mācībās piedalījās vairāk nekā 10 tūkstoši karavīru un zemessargu, rezerves karavīru, brīvprātīgo rezervistu, policistu un robežsargu.

NBS komandieris Leonīds Kalniņš Latvijas Radio sacīja, ka mācības pilnībā sasniegušas savus mērķus, bet jāturpina strādāt pie bruņojuma pilnveides un noliktavu izbūves Zemessargu bataljoniem. Kalniņš arī pauda gandarījumu, ka mācības parādījušas labu sadarbību ar sabiedrotajiem:

„Tik tiešām šīs mācības mēs vairs nevaram nosaukt par nacionālām. Tās ir multinacionālas, un bez mūsu sabiedroto iesaistes tās būtu daudz nabadzīgākas. Tas pierāda, ka ejam pareizu ceļu valsts aizsardzības sistēmas veidošanā. Mēs esam lielākās militārās organizācijas [NATO] sastāvā, un arī vingrinoties mums jātrenē spēja, kā operēsim, lai izpildītu uzdevumus. Un es esmu gandarīts, jo ļoti sinhroni izdevās šī izspēle mācību gaitā. Sabiedrotie ātri iekļāvās, neskatoties uz to, ka Ādažos ir dislocētas astoņas nācijas un ir dažādas taktikas, valodas, sakaru sistēmas. Pēdējā pusotra gadā tās ir izdevies sinhronizēt un uztaisīt par efektīvu sistēmu. Un man ir prieks, ka tieši šajā vingrinājumā mēs to redzējām, ka ir sasniegts ļoti augsts līmenis tajā, kā mēs mākam sadarboties.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti