Noslēdz Valdgales ugunsgrēka dzēšanu, bet turpinās vēl uzraudzīt

Valdgales ugunsgrēka vietā vairs nav manāma gruzdēšana un neveidojas sadūmojums, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) darbu beidzis, informēja VUGD. Uz vietas gan atrodas Valsts meža dienesta darbinieki, kuri uzrauga, lai kūdras gruzdēšana neatsāktos.

Situācija ugunsgrēka vietā Talsu novada Valdgales pagastā un Ventspils novada Puzes pagastā tika izvērtēta pirmdien. Konstatēts, ka ugunsgrēka aktīvā fāze ir beigusies un nepastāv tieša ugunsgrēka bīstamo faktoru ietekme uz iedzīvotājiem.

"Šī kūdras un meža ugunsgrēka dzēšanas darbi bija grūti un ilgi, tomēr šobrīd resursu iesaiste ugunsgrēka vietas uzraudzībā nav nepieciešama tik liela, tāpēc notikuma vietas kontrole tiek nodota Valsts meža dienesta pārziņā," skaidroja VUGD.

Dienesta pārstāvis Zigmunds Jaunķiķis pastāstīja, ka ugunsgrēka vietas uzraudzība notiek, gan apstaigājot perimetru, gan ar Zemessardzes helikopteru. "Tā ir kūdra. Viņa ir viltīga. No rīta var noiet garām un dūmi nav redzami, bet, ejot pēcpusdienā, kaut kāds dūmiņš var būt izlīdis uz āru, un šī vieta ir jālej," stāstīja Jaunķiķis.

KONTEKSTS: 

Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē VUGD saņēma  17.jūlija vakarā. 18.jūlijā no savām mājām bija evakuēta lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti