Noskaidrots Latvijas komandas sastāvs «EuroSkills» konkursā

Vairāki simti Eiropas talantīgāko jauniešu no 2. līdz 4.oktobrim Francijā demonstrēs savas amata prasmes jauno profesionāļu meistarības konkursā "EuroSkills". 

No Latvijas prestižajā konkursā piedalīsies 11 jaunieši, pārstāvot valsti astoņās disciplīnās. Noslēgušies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) vairāku mēnešu ilgā EuroSkills 2014 dalībnieku atlase, kurā noskaidrots Latvijas komandas sastāvs - Annija Kalnbirze, Simona Zelča, Guntis Šusts, Uvis Grava, Elvis Pētersons, Artūrs Krapāns, Līva Trasūne, Maksims Ivancovs, Roberts Lācis, Haralds Saušs un Mārtiņš Kukojs. Divdesmit trīs jaunieši cīnījās par vietu komandā, lai pārstāvētu Latviju konkursā.

“Apsveicam visus jauniešus, kas iekļuvuši Latvijas komandā! Neskatoties uz to, ka gatavošanās Eiropas mēroga konkursam notiek jau vairākus mēnešus un jaunie profesionāļi attīstījuši savas profesionālās prasmes, papildinājuši zināšanas un stiprinājuši noturību pret stresu, grūtākais vēl ir priekšā. Nokļūstot "EuroSkills 2014" konkursā Francijā, viņiem būs jāspēj patstāvīgi risināt problēmsituācijas, iekļauties stingri noteiktos laika rāmjos, noteikt prioritātes, aizmirst neveiksmes vai neizdošanās un mērķtiecīgi virzīties uz priekšu. Neapšaubāmi, šāds konkurss norūda ne vien profesionāli, bet arī emocionāli. To arī novēlu jauniešiem – no globālās skatuves atgriezties ar pieredzi turpmākām darba gaitām,” atklāj VIAA direktore un Latvijas komandas vadītāja Dita Traidās.

Latvijas jaunieši savas prasmes demonstrēs modes, informācijas un komunikāciju tehnoloģijās, interneta lapu izveidē, to grafiskajā dizainā, elektroinstalācijās, lauksaimniecības tehnikā, ēdināšanas un restorānu pakalpojumos kā pavāri un viesmīļi.

Starptautiskais jauno profesionāļu meistarības konkurss "EuroSkills" notiek katru otro gadu, mijoties ar pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursu "WorldSkills". Latvija šajā konkursā piedalās no 2008. gada, gūstot panākumus dažādās disciplīnās.

EuroSkills var piedalīties jaunie profesionāļi vai profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā līdz 25 gadiem. Nosacījumi paredz, ka jaunietis tikai vienu reizi dzīvē drīkst startēt šajās sacensībās. Konkursu organizē "WorldSkills Europe", lai veicinātu sasniegumus profesionālajā izglītībā, attīstītu un veicinātu izcilas profesionālās prasmes un iemaņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti