Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Turcijā ir pieprasījums pēc Latvijā audzētiem gaļas liellopiem

Dienas ziņas

Veido kampaņu lauku skolu atbalstam

Noskaidroti gada labākie kooperatīvi

Noskaidroti gada labākie kooperatīvi

Lauksaimnieki un mežsaimnieki arvien vairāk sāk novērtēt ideju par apvienošanos un kooperatīva sniegtajām iespējām. To apliecina arī Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas rīkotais ikgadējais   konkurss. 

Lauksaimniecības un mežsaimniecības kooperatīvu pārstāvji nu jau tradicionāli tiekas svinīgā pasākumā, lai suminātu aizvadītā gada labākās pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības. Par gada labākajiem lauksaimniecības/ mežsaimniecības kooperatīviem lielo, vidējo un mazo kooperatīvu grupā atzīts attiecīgi Vidzemes graudkopības kooperatīvs "VAKS", Andrupenes piensaimnieku uzņēmums “Avots” un Pļaviņu piensaimniecības kooperatīvs “Bites”. 

„Mūsu Vietalvas pagastā ir čakli zemnieki, kuri tik varbūt nevar savilkt galus kopā, bet viņiem tas darba spēks, darba spars un tā izturība, ka viņi tiešām grib turpināt to laukos,” saka Biruta Pudniece, – piensaimniecības kooperatīva “Bites” valdes priekšsēdētāja.                                

„Mēs tomēr turamies un zemniekiem sakām, ka nav nekur viegli un jāturas, un tas varbūt kaut kad pāries, mums izdosies viss, tāpēc mums nesamazina saimniecības,” secina Valentīna Avgustova, kooperatīva "Avots" valdes priekšsēdētāja

Tāpat pasniegta arī balva nominācijā “Gada kooperatīvs izaugsmē”, un šogad to saņēma meža īpašnieku kooperatīvs “Mežsaimnieks”. Aizvadītais gads uzņēmumam bijis ļoti veiksmīgs ne tikai apgrozījuma, bet arī biedru skaita ziņā – tas palielinājies teju uz pusi.

„Tā ekonomiskā vērtība, ko meža īpašnieki šī gada laikā iedeva mūsu rokās, uzticēja, lai mēs nozāģējam, lai mēs aizvedam, lai mēs pārdodam – tā ir, kopā saliekot, ļoti milzīga. Un tas viss - tas ir pateicoties uzticībai,” ir gandarīts Grigorijs Rozentāls, kooperatīva “Mežsaimnieks” izpilddirektors

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) dati par pagājušo gadu liecina – kopumā kooperatīvu apgrozījums ir palielinājies. Un, kā norāda asociācijas valdes priekšsēdētājs – arī kooperatīvu ideja kļūst arvien aktuālāka. 

„Viennozīmīgi kooperācija iet uz priekšu. Jā, šogad bija arī tādi bēdīgāki brīži, bet tas nenozīmē, ka mazinās kooperatīvu ietekme - iet uz priekšu, ir atrasti jauni tirgi, tiek eksportēts piens, un tas pats attiecas uz graudiem. Principā kooperatīvu nozīme pieaug,” ir pārliecināts Indulis Jansons, LLKA valdes priekšsēdētājs.

Speciālbalvu par 2015.gada investīcijām konkurētspējas paaugstināšanai šogad saņēma piensaimnieku kooperatīvs “Straupe” un Rūjienas novada graudkopības kooperatīvs “Daiva”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt