Noskaidro atbildīgos par Jūrmalas būvinspektora Morīša nesodīšanu 2013.gadā

Par savulaik Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzmanību piesaistījušā Jūrmalas pašvaldības būvinspektora Ralfa Morīša nesodīšanu par iepriekš konstatētajiem pārkāpumiem  tagad dažādus sodus – no aizrādījuma līdz atlaišanai – saņems trīs pašreizējas Jūrmalas amatpersonas.

Izmeklējot Jūrmalas pilsētas pašvaldības amatpersonu atbildību par koruptīvā nodarījumā aizdomās turētās personas – būvinspektora Ralfa Morīša – nesodīšanu par iepriekš konstatētajiem pārkāpumiem, Dienesta pārbaudes komisija konstatējusi vairāku amatpersonu atbildību, tostarp bezdarbību, informēja pašvaldība.

Komisija secināja, ka par rājiena nepiemērošanu 2013.gadā ierosinātās  Morīša disciplinārlietas ietvaros galvenā atbildība jāuzņemas tā brīža Personāla nodaļas vadītājai Gunai Voitkānei, kura, neskatoties uz Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektora rezolūciju, nav sagatavojusi rīkojumu par disciplinārsoda piemērošanu.

Voitkāne pašlaik ieņem pašvaldības Administratīvās komisijas priekšsēdētājas amatu. Ņemot vērā komisijas funkcijas un atbildību par administratīvo sodu piemērošanu un pieņemto lēmumu izpildes kontroli,  Voitkāni atbrīvos no ieņemamā amata.

Tāpat aizrādījumu izteiks pašreizējam domes izpilddirektoram Arturam Grantam, kurš 2013.gadā kā domes izpilddirektora vietnieks vadīja Morīša disciplinārlietas izmeklēšanas darba grupu, kā arī tā brīža izpilddirektorei Guntai Smalkajai – par nepietiekamu uzdevumu kontroli un iestādes darba pārraudzību.

“Ja koruptīvā nodarījumā aizdomās turētā persona – nu jau atstādinātais pašvaldības būvinspektors Ralfs Morītis – 2013.gadā tiktu saukts pie disciplināratbildības, iespējams, mēs būtu aiztaupījuši KNAB apciemojumu un problēmu izskauduši saknē,” norādīja jūrmalas domes priekšsēdētaja vietniece Rita Sproģe.

„Tāpēc pašvaldībai ir ārkārtīgi svarīgi saprast, kas bijis ķēdes vājais posms. Diemžēl atbildīgā amatpersona, kura procesu nenovadīja līdz galam, ir tā brīža Personāla nodaļas vadītāja, ignorējot vadības doto uzdevumu. Nav pazīmju, kas liecinātu par apzinātu rīcību, bet tik rupjas kļūdas nav pieļaujamas,” skaidroja Rita Sproģe.

Savukārt Revīzijas un audita nodaļa uzsākusi ārpuskārtas pārbaudi par Morīša ekspluatācijā pieņemtajiem objektiem laika posmā no šā gada 1.oktobra līdz 19.decembrim, proti, laikā, kad saskaņā ar jauno Būvniecības likuma regulējumu būvinspektors pieņem vienpersonisku lēmumu par būvju pieņemšanu ekspluatācijā bez atsevišķa rīkojuma un būvvaldes vadītāja saskaņojuma.

Jau ziņots, ka 19.decembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veicis kratīšanu pašvaldības būvinspektora Ralfa Morīša darba vietā. Pēc notikušā Jūrmalas pilsētas dome nekavējoši atstādināja konkrēto amatpersonu no darba, vienlaikus uzsākot dienesta pārbaudes, lai izvērtētu, kāpēc būvinspektors netika saukts pie disciplināratbildības jau 2013.gadā, kad konstatēta prettiesiska lēmuma sagatavošanu par būvprojektam neatbilstošas ēkas pieņemšanu ekspluatācijā, kā arī secinātu, vai pārkāpumiem bijis sistemātisks raksturs.

Morītis Jūrmalas pašvaldībā par būvinspektoru strādāja kopš 2011.gada 15.decembra. Ar 2014.gada 22.decembri atstādināts no darba. Pēc izglītības - būvinženieris. Vienlaikus ir līdzīpašnieks SIA “STEP AG”, kas nodarbojas ar tehniskām konsultācijām un būvuzraudzību. Šogad 12.Saeimas vēlēšanās kandidējis no sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” saraksta.  

Signāli par  Morīša, iespējams, pretlikumīgām darbībām pašvaldībā saņemti jau iepriekš – 2013.gadā tika ierosināta dienesta pārbaude par  Morīša rīcību, sagatavojot dokumentus par kādas dzīvojamās mājas pieņemšanu ekspluatācijā, neskatoties uz neatbilstībām apstiprinātajam būvprojektam. Pērn disciplinārlietas ietvaros tika ierosināts piemērot rājienu par konstatētajiem pārkāpumiem. Tomēr, kā liecina lietas materiāli, reāli rājiens nav ticis piemērots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt