Nosaka kārtību ārkārtēju situāciju risināšanai atkritumu apsaimniekošanā

Saeima ceturtdien, 30. janvārī, otrajā galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos Atkritumu apsaimniekošanas likuma grozījumus, kas paredz noteikt ārkārtēju situāciju risināšanas regulējumu atkritumu apsaimniekošanas jomā, informēja Saeimas Preses dienestā.

"Ar likuma grozījumiem mēs izvairīsimies no tādām ārkārtas situācijām atkritumu apsaimniekošanā, kāda šobrīd atkārtoti ir izsludināta Rīgā.

Turpmāk būs skaidri definēti pašvaldību pienākumi un iespējas rīkoties nestandarta situācijās, kā arī noteiktas pašvaldību un atkritumu apsaimniekotāju attiecības,"

likuma grozījumus raksturoja par to virzību Saeimā atbildīgās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs ("KPV LV").

Izmaiņas paredz, ka pašvaldībai 12 mēnešus pirms līguma ar atkritumu apsaimniekotāju termiņa beigām būs jānodrošina publiskā iepirkuma vai publiskās un privātās partnerības procedūras izsludināšana par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanu.

Ja pašvaldība pēc līdzšinējā līguma termiņa beigām nebūs noslēgusi jaunu līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju, pašvaldība līdz jauna līguma noslēgšanai varēs turpināt sadarbību ar līdzšinējo atkritumu apsaimniekotāju, bet ne ilgāk par sešiem mēnešiem pēc līguma termiņa beigām. Savukārt, ja atkritumu apsaimniekotājs nevēlēsies vai nevarēs nodrošināt darbību atbilstoši noslēgtajam līgumam, pašvaldībai būs pienākums veikt sarunu procedūru, lai izvēlētos pagaidu atkritumu apsaimniekotāju.

Līdz šim likums neparedzēja regulējumu situācijas, kad līgums ar esošo atkritumu apsaimniekotāju ir beidzies, bet jauns līgums nav stājies spēkā.

"Šodien pieņemtās likuma izmaiņas ir pirmais solis atkritumu apsaimniekošanas regulējuma sakārtošanā. Atbildīgā komisija darbu turpinās jau tuvākajā laikā, un nākamais uzdevums ir atrisināt neskaidrību par to, kāds būs jaunais atkritumu apsaimniekošanas modelis Rīgā," teica Saeimas Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs.

KONTEKSTS:

Strīdi sākās, kad Rīgas dome nolēma uz nākamajiem 20 gadiem visu atkritumu apsaimniekošanu uzticēt vienam operatoram – vairāku uzņēmumu izveidotajai akciju sabiedrībai "Tīrīga". Taču Konkurences padome liedza "Tīrīgai" pagaidām sākt darbus Rīgā. Padome lika pagaidām turpināt līgumu ar līdzšinējiem atkritumu izvedējiem, bet valdība akceptēja par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Rīgā, kuru decembrī pagarināja vēlreiz – līdz marta vidum. 

Dome arī apstiprināja jaunus saistošos noteikumus, taču Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) tos nesaskaņoja. Savukārt jaunu iepirkumu par atkritumu apsaimniekošanu dome izsludināja tikai novembra beigās. Decembrī VARAM secināja, ka dome ilgstoši netiek galā ar saviem pienākumiem atkritumu apsaimniekošanas jomā, tāpēc ir pamats pašvaldības atlaišanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti