Nosaka atalgojuma apmēru valsts kapitālsabiedrību vadībā

Valdība otrdien beidzot pieņēma noteikumus, kas regulēs maksimālā atalgojuma apmēru valsts kapitālsabiedrību valdēs un padomēs.

Noteikumi paredz, ka tiks izveidotas trīs kapitālsabiedrību grupas atkarībā no finanšu radītājiem un darbinieku skaita - mazas, vidējas un lielas. Noteikumi paredz, ka reizi gadā, pēc gada pārskata apstiprināšanas, kapitāla daļu turētājs izvērtēs kapitālsabiedrības vidējo darbinieku skaitu un finanšu rādītājus un iedalīs kapitālsabiedrību attiecīgajā grupā.

Dokumentā ir iekļauti koeficienti algas maksimālā apmēra noteikšanai. Piemēram, ja lielā kapitālsabiedrībā valdes priekšsēdētājam mēneša atlīdzība tiek noteikta, piemērojot maksimālo koeficientu "10", tad viņa mēneša atlīdzība būtu 7650 eiro. Vidējā kapitālsabiedrībā maksimālais koeficients ir "8", bet mazā - "5".

Izmaiņas ieviestas arī jautājumā par amatu savienošanu. Iepriekš bija noteikts, ka valdes priekšsēdētājam, savienojot amatus, pamatpienākumi jeb valdes priekšsēdētāja pienākumi jāveic ne mazāk kā 60% apmērā. Izmaiņas paredz, ka gadījumā, ja valdes priekšsēdētājs vai valdes loceklis tajā pašā kapitālsabiedrībā papildus pilda arī cita amata pienākumus, atlīdzības īpatsvars par valdes priekšsēdētāja vai valdes locekļa amata pienākumu izpildi nevar būt mazāks par 80% no kopējās atlīdzības kapitālsabiedrībā. Tas nozīmē, ka valdes priekšsēdētāja vai valdes locekļa atlīdzību iespējams palielināt vēl par 20%.

Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” izteica cerību, ka valsts pārvaldē strādājošie vadītāji pēc atalgojuma aiziešanas mazāk pametīs savu pašreizējo darbu. Lai arī tik un tā atalgojums privātajā sektorā paliek lielāks, nekā valsts pārvaldē, tomēr starpība vairs nebūs tik liela un darbam valsts sektorā ir citas priekšrocības, piemēram, prestižs.

Personāla atlases uzņēmuma „Fontes” eksperte Inga Gleizdāne sacīja, ka šis ir apsveicams solis. Pirms vairākiem gadiem piedzīvotās ekonomiskās krīzes laikā, valsts pārvaldē strādājošo atalgojums ievērojami saruka. Tomēr ir svarīgi ne tikai noturēt pašreizējos kadrus, bet arī piesaistīt jaunus cilvēkus.

Valdība arī nolēma izvērtēt iespēju izdod normatīvo regulējumu par valdes un padomes locekļu skaitu pašvaldību kapitālsabiedrībās, savukārt Pārresoru koordinācijas centram kopīgi ar Valsts kanceleju tiks uzdots veikt iepirkuma procedūru, lai veiktu atalgojuma izpēti.

Jautājums vairākas nedēļas pēc kārtas tika atlikts, sākotnēji, lai piedāvājumu pārstrādātu, jo bija vairāki iebildumi, bet pagājušās nedēļas valdības sēdē šī jautājuma izskatīšanu lūdza atlikt ministri. Speciāli jautājuma apspriešanai tajā pašā dienā tika sasaukti visi ministri, kuri tomēr vienojās bez izmaiņām noteikumus virzīt skatīšanai šajā valdības sēdē. Viena no bažām no ministru puses bija par iespējamu pašreizējā atalgojuma samazināšanos vai neadekvātu pieaugumu, tomēr šīs bažas noraidītas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti