Norvēģi ar 7 miljoniem eiro palīdzēs Olainē izveidot nodaļu ieslodzītajiem ar atkarībām

Ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu tiek īstenots projekts "Jauna nodaļa Olaines cietumā, ieskaitot būvniecību un personāla apmācību”, un tas paredz izveidot atsevišķu nodaļu narkotiku lietotāju aprūpei un apmācīt ieslodzījuma vietu darbiniekus strādāt ar ieslodzītajiem, kuriem ir atkarības problēmas, informēja Tieslietu ministrijā.

Plānots, ka jaunajā nodaļā būs iespējams izmitināt 200 ieslodzīto, kur tie varēs iesaistīties speciāli izstrādātā resocializācijas programmā.

Aizvadītajā nedēļā  Olaines cietumu apmeklēja Norvēģijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāre Ingvilla Nesa-Stuba, iepazinās ar projekta aktualitātēm, kas paredz izveidot sistēmu darbam ar notiesātajiem, kuriem ir atkarības problēmas, kā arī apskatīja cietuma un cietuma slimnīcas teritoriju.

„Ir paveikts liels darbs, lai varētu uzsākt jaunās cietuma nodaļas būvniecības darbus. Tieslietu ministrija atzinīgi novērtē gan Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu, gan sadarbību ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi un Olaines cietuma vadību. Esam gandarīti, ka šāds projekts tiek īstenots tieši Latvijā, kas ir milzīgs solis visas ieslodzījuma vietu sistēmas pilnveidošanā atbilstoši mūsdienu prasībām,”  pēc tikšanās  uzsvēra Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks stratēģijas jautājumos Inguss Kalniņš.

Projekts tiek īstenots Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada plānošanas perioda programmā, tā finansējums ir 8 277 294 EUR, no tiem 7 035 700 EUR Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums un 1 241 594 EUR Latvijas valsts līdzfinansējums.

Šobrīd ieslodzījuma vietās ir grūtības izolēt atkarīgos no narkotiskajām un psihotropajām vielām. Projekta īstenošanas rezultātā plānots šo problēmu risināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti