Rīta Panorāma

Svētdien labdarības lielkoncerts «Uzcel savu baznīcu!» Bruknas muižā

Rīta Panorāma

Nošu grāmata «Raimonda Paula 100 populārākās dziesmas bērniem»

Intervija ar Pēteri Apini un Bertramu Zariņu par Latviešu ārstu forumu

Norisināsies Latviešu ārstu forums

Līdz 8. jūnijam Rīgā notiks Latviešu ārstu forums, kas veltīts Pirmajam Vispasaules latviešu ārstu kongresam, informēja Latvijas Ārstu biedrībā (LĀB).

Ceturtdien plkst.15 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā notiks svinīgs pasākums par godu ārstu kongresa un žurnāla "Latvijas Ārsts" 30. gadskārtai, bet 7. un 8. jūnijā slimnīcas jaunajā korpusā notiks starpdisciplināras konferences par aktuālām medicīnas jomām, kurās uzstāsies gan Latvijas mediķi, gan Latvijas izcelsmes ārsti no citām valstīm.

Foruma dalībniekus uzrunās veselības ministre Ilze Viņķele ("Jaunā Vienotība"). Piedalīsies LĀB prezidente Ilze Aizsilniece, profesors Kristaps Keggi (ASV), profesors Bertrams Zariņš un profesors Kristaps Zariņš (ASV), profesors Juris Lazovskis (Kanāda).

Foruma tematika veltīta sabiedrības veselības izaicinājumiem Latvijā un pasaulē, sirds un asinsvadu slimību ārstēšanas sasniegumiem, internajai medicīnai un ortopēdijai Latvijā un pasaulē. Ar lekcijām uzstāsies arī LĀB dibinātāji Ivars Krastiņš un Valdis Zatlers, profesors Andrejs Ērglis, profesors Dainis Krieviņš, Pēteris Apinis, Dace Sortlanda (Norvēģija) un citi ievērojami ārsti.

Pirmā Vispasaules latviešu ārstu kongresa ideja dzima 1987. gadā decembrī Rīgā. Uz Piekto Padomju Savienības Ortopēdijas un traumatoloģijas konferenci Viktors Kalnbērzs bija uzaicinājis latviešu profesorus Zariņu un Keggi no ASV.

Šajā konferencē Zariņš aicināja organizēt līdzīgu konferenci tikai latviešu ārstiem, bet aicinājums neguva atsaucību. Pēc dažiem mēnešiem Keggi aicināja Kalnbērzu apmeklēt ASV, un visi trīs profesori tikās Bostonā. Zariņš vēlreiz aicināja rīkot latviešu ārstu kongresu, un Kalnbērzs idejai piekrita.

Zariņš paziņoja latviešu ārstiem un zobārstiem, ka Pirmais Vispasaules latviešu ārstu kongress notiks 1989. gadā Rīgā, un tam pieteicās vairāk nekā 250 cilvēku: ārsti, medicīnas māsas, zobārsti, ar medicīnas zinātni saistīti latvieši no daudzām pasaules valstīm. Kongresā piedalījās aptuveni 6000 ārstu, medmāsu un citu medicīnas jomas profesionāļu.

Tolaik, pirms 30 gadiem, brāļi Bertrams un Kristaps Zariņi radīja arī Latvijas Medicīnas fondu - finansiālu bāzi jaunu Latvijas ārstu tālākai apmācībai Eiropā un Amerikā.

Pirmā kongresa laikā - 1989. gada 23. jūnijā - iznāca arī pirmais žurnāla "Latvijas Ārsts" numurs, ko izdeva redakcijas kolektīvs, kurā strādāja profesors Ilmārs Lazovskis, ārsti Pēteris Apinis, Jānis Vētra, Arnis Vīksna un Māris Baltiņš. Žurnālā rakstus publicē gan ārsti ar lielu profesionālo pieredzi, gan jaunāki kolēģi, kurus raksturo liela mācīties griba un mūsdienīgas zināšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti