Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Izraudzīts jauns elektrovilcienu piegādātājs

Panorāma

Budžeta neapstiprināšana radīs nepatīkamas sekas

Nav kvoruma balsojumā par bāriņtiesas vadību

Norauj kvorumu balsojumā par Rīgas bāriņtiesas vadību

Rīgas domes sēdē, kurā trešdien, 21. novembrī, bija plānots amatā  pārvēlēt Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāju Aivaru Krasnogolovu un viņa vietnieci Inesi Ērgli, neiztika bez pārsteigumiem. Īsi pirms sēdes beigām opozīcijas deputāti norāva balsošanai nepieciešamo kvorumu. Tas nozīmē, ka vairākas nedēļas bāriņtiesa varētu strādāt bez rīcībspējīgas priekšniecības.   

Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāja Aivara Krasnogolova un viņa vietnieces Ineses Ērgles otrais pilnvaru termiņš beigsies pēc divarpus nedēļām. Pēc likuma jaunai bāriņtiesas vadībai jau vajadzētu būt ievēlētai, bet dažādu apstākļu dēļ tas nav noticis.

Jautājums par bāriņtiesas vadības pārvēlēšanu iepriekš atlikts vairākkārt. Trešdien pēc nepilnu divu stundu darba jautājums par bāriņtiesas vadības pārvēlēšanas tika pārcelts uz domes sēdes beigām, tad izsludināts desmit minūšu pārtraukums, pēc kura vairs nebija balsošanai nepieciešamā kvoruma.

Pamanot, ka zālē nav dažu pozīcijas deputātu, savas balsošanas kartītes izņēma opozīcijas deputāti.

“Mēs izmantojam tos instrumentus, kādi ir, tādējādi parādot savu attieksmi un savu nostāju pret šo jautājumu,” skaidroja Rīgas domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis (“Vienotība”).

Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) gan pauda – “ja mēs balsojam par pietiekoši svarīgām lietām un viedokļi mēdz atšķirties, raut kvorumu tādēļ, ka nav atnākuši divi deputāti, tas nav īsti pareizi”.

Galvenais opozīcijas iebildums - uz šo amatu esot jārīko konkurss.

“Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija ir savā atzinumā pietiekami nopietnus pārkāpumus un nepilnības konstatējusi, lai tomēr pašvaldība nevis automātiski virzītu pārvēlēšanai, bet rīkotu šajā gadījumā konkursu,” uzsvēra Rīgas domes deputāts Jurģis Klotiņš (Nacionālā apvienība).

Tā rezultātā Rīgas bāriņtiesā kādu laiku būs vadība bez reālas varas, jo nākamā domes sēde notiks pēc mēneša.

“Mans pilnvaru termiņš beidzas 10.decembrī, tas nozīmē, ka pēc šī datuma es nevarēšu nedz pieņemt lēmumus, nedz arī vadīt bāriņtiesu,” norādīja Krasnogolovs.

To risinās, ieceļot pienākumu izpildītāju.

KONTEKSTS: 

6. novembrī pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem Rīgas domes komiteja ar trešo piegājienu apstiprināja Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāja un viņa vietnieces kandidatūras nākamam termiņam.

Rīgas bāriņtiesa ir lielākā Latvijā, un tai būtu jābūt paraugam citām bāriņtiesām. Bāriņtiesas vadītāja Aivara Krasnogolova un viņa vietnieces Ineses Ērgles pārvēlēšana kavējās kopš vasaras. Sākotnēji domes komiteja neievēroja visas likumā atrunātās prasības bāriņtiesas vadības pārvēlēšanai, bet vēlāk kritisku viedokli par iestādes darbu izteica Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, kas pārrauga bāriņtiesu darbu.

Bāriņtiesu Aivars Krasnogolovs vada kopš 2008. gada. Dome par viņa pārvēlēšanu varētu balsot 19. novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt