Noraida Spolīša rosinājumu ieviest dzimumneitrālu partnerattiecību institūtu

Saeimas Juridiskā komisija otrdien noraidīja pie frakcijām nepiederošā deputāta Veiko Spolīša priekšlikumu likumdošanā noteikt dzimumneitrālu partnerattiecību institūtu, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Komisijas deputāti uzskata, ka priekšlikums ir nevietā, tā neesot laba prakse iesniegt ar "ar pilnīgi citu jomu saistītu un pie tam tik strīdīgu priekšlikumu pēdējā brīdī pirms 3.lasījuma likumprojektam, kas pamatā saistīts ar būvniecību".

Deputāti Spolītim uzdeva jautājumu, ko viņš vēlas panākt, "finiša taisnē" iesniedzot šo priekšlikumu. Spolītis atbildēja, ka vēlas veicināt diskusijas par šo problemātiku.

"Šis ir diskusiju sākums parlamentā. Šo priekšlikumu iesniedzu, sekojot labākajām eiropeizācijas tradīcijām, jo gan Somijā, gan Igaunijā, kā arī citur partnerattiecību institūts ir izveidots," uzsvēra deputāts.

Savukārt pēc priekšlikuma noraidīšanas deputāts Spolītis žurnālistiem atzina, ka vairāki iebildumi bijuši pamatoti un viņš "nākamreiz šim jautājumam pieies daudz skrupulozāk". Tāpat viņš norādīja, ka šajā jautājumā viņam ir domubiedri Saeimas deputātu vidū, tostarp ārpus "Vienotības" frakcijas.

Spolītis iepriekš informēja, ka priekšlikums paredz ieviest jaunu civiltiesisku institūtu - "partnerību", kas tiesību un pienākumu ziņā būtu pielīdzināms laulībai.

Jau ziņots, ka priekšlikums paredzēja atjaunot Civillikumā 40.pantu, ka jebkuras divas fiziskas personas var nodibināt partnerību, kurai ir tādas pašas funkcijas kā laulībai, izņemot to, ka tajā var stāties tikai no 18 gadu vecuma, neparedzot 16 gadu izņēmumu, kā arī partnerību nevarēs noslēgt baznīcās.

Deputāts uzskatīja, ka līdz ar to priekšlikums neskar Satversmē paredzēto reliģiski civiltiesisko institūciju "laulība", kas ir savienība starp vīriešiem un sievietēm, kā arī svēto sakramentu atsevišķās tradicionālajās kristīgajās konfesijās.

Jautājums par partnerattiecību regulējumu Latvijā no jauna aktualizējās, kad par savu homoseksuālo orientāciju publiski sociālajā tīklā "Twitter" paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Vienotība").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti