Panorāma

Par pārkāpumiem bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā «Ainaži»

Panorāma

Intervija ar Elmāru Tēraudu

Noraida prasību pret «sistēmas bērnu» atklājēju

Noraida prasību par goda un cieņas aizskaršanu pret «sistēmas bērnu» ziņotāju

Jelgavas tiesa pilnībā noraidīja Jelgavas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes psiholoģes Lilitas Barševskas prasību par goda un cieņas aizskaršanu pret psiholoģi Andriju Likovu, kura aptuveni pirms gada ziņoja par vardarbību un citiem bērnu tiesību pārkāpumiem Jelgavas bērnunamā.

Tiesnese Kristīne Konderko trešdien, 31.janvārī, nolēma noraidīt Barševskas prasību.  Sprieduma pasludināšanā klāt bija tikai Likova, bet ne Lilita Barševska, ne viņas pārstāve nebija ieradušās.

Likova pēc tiesas lēmuma atzina, ka iet cauri šim procesam emocionāli bija ļoti smagi, un jau no paša sākuma, ziņojot par pārkāpumiem un bērnu tiesību neievērošanu, varēja “just sistēmas pretdarbību”.

Likova atzina, ka jūtas skumji par notikušo un ka Lilitas Barševskas vēršanos pret sevi uztvērusi ļoti sāpīgi. Arī  labvēlīgais iznākums to nemina.

“Faktiski Lilitas neireašānās man arī savā ziņā atņēma iespēju paskatīties tam cilvēkam acīs,  pajautāt, kā viņa var strādāt vai dzīvot pēc visa tā, kas ir noticis ... nu tāds iekšējs pārdzīvojums,” sacīja Likova.

Bet viņa ir arī gandarīta par paveikto, iekustinot sistēmu un redzot, ka tam ir arī pozitīvi rezultāti.

Likovas advokāts Rolands Bortaščenoks Latvijas Radio atzina, ka tieši uz šādu  “spriedumu mēs arī cerējām”.

Likovas advokāts: Par tiesas spriedumu
00:00 / 00:36
Lejuplādēt
“Domāju, ka argumenti mums bija pietiekami. Galvenā problēma, kas te parādās, ka prasītāja ir pārpratusi tos motīvus, balsoties uz kuriem viņas teiktais tika iekļauts ziņojumā par bērnu tiesību aizskārumu. Cerams, ka šis tiesas process palīdzēs prasītājai izprast tos patiesos iemeslus un argumentus, kāpēc Andrija Likova savā ziņojumā iekļāva visu pieejamo informāciju par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem, kas vēlāk arī apstiprinājās dažādās pārbaudēs,” sacīja advokāts.

Vai Likovai tiesā nebūs jāatgriežas vēl pāragri teikt, jo tiesas spriedumu 20 dienu laikā var pārsūdzēt.

KONTEKSTS:

Likovas  iesniegumos bērnu tiesībsargājošajām iestādēm dokumentēta telefona saruna starp viņu un Barševsku, kurā Barševska liecinājusi, ka bērnunama audzēkņi pēc palīdzības policijā nevēršoties, jo neviens viņiem neticot.

Par to Barševska pieprasīja atvainošanos, jo Likova sarunu esot nepareizi interpretējusi.

Tieši Likova savulaik ziņoja par notiekošo Jelgavas bērnunamā - bērnu raušanu aiz matiem, barošanu ar varu un citiem fiziskās un emocionālās vardarbības gadījumiem. Likova pusgadu valsts pasūtījumā vērtēja bērnu individuālās vajadzības bērnunamā un novērojumus pēcāk nodeva atbildīgajām iestādēm.

Kad Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija beidza izmeklēšanu, mainījās gandrīz viss bērnunama darbinieku kolektīvs, ieskaitot vadību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti