Noraida pieprasījumu Ģirgenam par iespējamu EP vēlēšanu sabotāžu

Informatīvo vēstuļu piegāde vēlētājiem pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām ir arī valsts drošības jautājums, tādēļ uz to nevajadzētu attiecināt ierastās Publisko iepirkumu likuma normas. Šādu viedokli, diskutējot par Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) deputātu pieprasījumu iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam, pauda vairāki Saeimas deputāti.  

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens no partijas “KPV LV” noteikti nav vienīgais atbildīgais par situāciju, kas izveidojās pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kad liela daļa vēlētāju nesaņēma Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sūtītās vēstules ar informāciju par savu vēlēšanu iecirkni.

Noraida pieprasījumu Ģirgenam par iespēju EP vēlēšanu sabotāžuMadara Fridrihsone

  Pie šāda secinājuma, skatot opozīcijā esošās ZZS deputātu pieprasījumu par iespējamu Eiropas Parlamenta vēlēšanu sabotāžu, iepriekš nonāca Saeimas Pieprasījumu komisija, bet ceturtdien – arī visa Saeima. Vēstuļu piegādātājs – SIA „Reller” – izvēlēts atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, norādīja Pieprasījumu komisijas priekšsēde Linda Liepiņa.

  „Komisijā izskanēja tāds diezgan vienots viedoklis par to, ka uz vēlēšanām varētu tikt attiecināta cita iepirkumu procedūra, ņemot vērā to drošības pakāpi, kāda ir nepieciešama. Un lai nākotnē tādas firmas, kā ir šī kompānija „Reller”, netiktu pie šādiem pasūtījumiem,” norādīja Liepiņa.

  Jauno konservatīvo frakciju pārstāvošais deputāts Sandis Riekstiņš debatēs uzsvēra, ka atbildība par šo situāciju jāuzņemas iepriekšējai valdībai, tajā skaitā vairākiem bijušajiem ministriem, kas ir parakstījuši pieprasījumu pašreizējam iekšlietu ministram.

  „Līgumi tika slēgti par šo piegādi šā gada sākumā, balstoties uz to likumu, kāds šobrīd ir Publisko iepirkumu likums. Tur nebija iespēja apiet un nenoslēgt līgumu ar šo komersantu, kurš piegādāja. Tagad jūs stāstāt, ka vainīgs ir tieslietu ministrs, iekšlietu ministrs…nē, patiesībā vainīga ir iepriekšējā valdība, kura varēja ar likumu daudzas šīs lietas sakārtot,” sacīja Riekstiņš.

  Tikmēr viens no pieprasījuma iesniedzējiem – ZZS deputāts Viktors Valainis mudināja atzīt, ka līguma slēgšana ar „Reller” bijusi kļūda.

  “Tas, ka ministrs noslēdza līgumu ar šo stipri apšaubāmo kompāniju, kurai tirgū ir gaužām lielas reputācijas problēmas, manuprāt, bija ministra pieļauta kļūda,” norādīja Valainis.

  KONTEKSTS:

  Latvijas Radio jau vēstīja, ka SIA „Reller”, kas uzvarēja iepirkumā par informatīvo vēstuļu piegādi vēlētājiem, nespēja izpildīt savas saistības un liela daļa iedzīvotāju nesaņēma vēstules ar informāciju par savu vēlēšanu iecirkni šā gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Neilgi pirms vēlēšanām informatīvie paziņojumi iedzīvotājiem tika izsūtīti Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti