Sadaļas Sadaļas

Noraida pagaidu noregulējumu tiesvedībā par depozīta sistēmu – tās ieviešanu var turpināt

Administratīvā rajona tiesa noraida SIA "Nulles depozīts" lūgumu noteikt pagaidu noregulējumu depozīta sistēmas operatora atlases strīdā. Tiesa konstatēja, ka kopumā Valsts vides dienesta (VVD) lēmums atteikt slēgt līgumu par sistēmas izveidi ar minēto uzņēmumu ir pamatots un VVD pretendentu vērtējumā nav saskatāmas acīmredzamas kļūdas.

Depozīta sistēmas tiesvedībā noraida lūgumu par pagaidu noregulējumu Sintija Ambote

Administratīvā rajona tiesa piektdien, 5. martā, lēmusi noraidīt SIA ,,Nulles depozīts” lūgumu noteikt pagaidu noregulējumu, kas apturētu depozīta sistēmas ieviešanu, līdz stātos spēkā galīgais tiesas nolēmums depozīta sistēmas operatora atlases strīdā. “Tātad tiesa konstatēja, ka depozīta sistēmas operatora izvēlē VVD pirmšķietami pamatoti ir izvēlējies Iepakojuma likumā paredzēto speciālo konkursa procedūru, nevis publiskā iepirkuma vai publiskās un privātās partnerības procedūru, kā to vēlas pieteicējs. Tāpat tiesa konstatēja, ka pretendenta pieteikuma novērtēšanā VVD nav pieļāvis acīmredzamas kļūdas.

Kā arī tiesa nekonstatēja, ka dienests būtu favorītiski izturējies pret otru pretendentu.

Līdz ar to šajā lietas stadijā tiesa nesaskatīja pamatu lūguma apmierināšanai,” skaidroja tiesnese Aiga Putniņa.

Depozīta sistēmas izveides konkursa pretendents SIA "Nulles depozīts" februārī vērsās tiesā ar lūgumu atcelt Vides dienesta lēmumu sistēmas ieviešanu uzticēt SIA “Depozīta iepakojuma operators”. Uzņēmums apstrīdējis operatora atlases procedūru kopumā.

Vides dienests pārmetumus uzskata par nepamatotiem. VVD ģenerāldirektore Elita Ansberga-Baklāne norādīja, ka tiesas process pagaidām nav ietekmējis sistēmas ieviešanas termiņu.

“Lai arī mazliet ir pārkārtoti organizatoriski pasākumi, tomēr kopumā lielie sistēmas ieviešanas posmi netika pārtraukti. Šo lēmumu ir pieņēmusi tiesa trīs tiesnešu sastāvā, un lēmums ir izvērsts un argumentēts. Man, iepazīstoties ar to, nav šaubu, ka VVD pieņemtie lēmumi ir tiesiski un pamatoti. Mēs sagaidām, ka arī uzņēmums varētu rīkoties atbildīgi un neturpināt šo tiesas procesu, kuram acīmredzami nav pamata,” sacīja Ansberga-Baklāne.

Tiesas pieņemto lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā 14 dienu laikā. SIA "Nulles depozīts" pārstāvis Arnis Salnājs Latvijas Radio norādīja, ka

uzņēmums vēl iepazīstas ar lēmumu un tuvāko nedēļu laikā lems, vai to vēl pārsūdzēt.

KONTEKSTS:

2020. gada oktobrī valdība apstiprināja dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas noteikumus. Dzērienu iepakojumu depozītsistēmas operatora konkursā sacentās divi pretendenti:  SIA "Depozīta iepakojuma operators", kas pieder lielākajiem dzērienu ražotājiem, un kompānija "Nulles depozīts", kur īpašniekos savukārt ir atkritumu biznesa pārstāvji. 

Valsts vides dienests konkursā lēma sistēmu septiņu gadu periodā uzticēt SIA “Depozīta iepakojuma operators”.  Uzņēmumam depozīta sistēma jāiedarbina pēc vairāk nekā gada – 2022. gada februārī. 

Savukārt konkursa zaudētājs "Nulles depozīts" vērsās tiesā, apstrīdot atlases procedūru un prasot atcelt VVD lēmumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt