Noraida Kalnmeiera kritiku par Rīgas reģiona policijas darbu

Valsts policija trešdien, 11.maijā, noraidīja ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera veltīto kritiku Rīgas reģiona policijas daļai.

Kalnmeiers trešdienas rītā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" kritizēja policijas darbu, norādot uz  bezdarbību pazudušās cigarešu ražošanas iekārtas lietā, kā arī par vilcināšanos, izskatot tā saucamo "Rīgas nanoūdens" lietu.

Valsts policija paziņojumā medijiem norāda, ka pazudušās cigarešu ražošanas iekārtas lietā nav konstatēta policijas bezdarbība.  "Uzsākot administratīvo lietvedību konkrētās lietas ietvaros, VID darbinieki procesuāli izņēma konkrētās ražošanas iekārtas, taču atstāja tās glabāšanā tā paša uzņēmuma, kurā atradās konkrētās iekārtas, pārstāvim," situāciju komentē Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. "Pēc tam vairāk nekā nedēļu, līdz VID izbeidza lietu un materiālus pārsūtīja Valsts policijai, minētās iekārtas netika uzraudzītas un saistībā ar tām nekādas procesuālas darbības no VID puses netika veiktas,” skaidrojis Ķuzis.

Viņš arī norāda, ka līdz pat lietas materiālu saņemšanas dienai policisti no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas nebija saņēmuši nekādu informāciju par konkrētu lietu un tajā veiktajām darbībām. “Līdz ar to pašlaik nav nekāda pamata apgalvot, ka iekārtas pazudušas tikai pēc lietas materiālu pārsūtīšanas Valsts policijai – iekārtu pazušanas apstākļi šobrīd tiek izmeklēti atsevišķa kriminālprocesa ietvaros. Pārmetumi par apzinātu lietas vilcināšanu vai bezdarbību pašlaik nav pamatoti," uzsvēris Ķuzis.

"De facto" svētdien, 8.maijā, ziņoja, ka, izmeklējot iespējamos pārkāpumus licencētā cigarešu ražotnē “Juriga”, neskaidros apstākļos pazudusi cigarešu ražošanas līnija. Pierādījums izgaisis laikā, kamēr Valsts policija pārņēmusi lietas materiālus no Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas. Ņemot vērā šo informāciju, premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) lūdz izvērtēt iesaistīto personu rīcības savlaicīgumu un tiesiskumu, kā arī atbildību par veiktajām darbībām un bezdarbību.

Jau vēstīts arī, ka prokuratūrai atkal nācies iesaistīties „nanoūdens” lietā par „Rīgas satiksmes” (RS) mazgāšanas līdzekļu iepirkumu - uzraugošais prokurors pieprasījis nomainīt procesa virzītāju lietā.

“Nanoūdens” lietas saistīta ar „Rīgas satiksmes” 2013.gadā noslēgto 280 000 latu vērto līgumu ar celtniecības uzņēmumu "MJ partneri", līgums formāli paredzēja nanotehnoloģiju piegādi Rīgas pilsētas pasažieru pārvadājuma uzņēmumam transportlīdzekļu mazgāšanai. Piegādi reāli nodrošināja citas firmas, un izrādījās, ka pēc pasūtījuma saņemšanas uz RS aizveda ķīmijas preču iepakojumā sapakotu ūdeni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti