Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Zilupes pusē top knipelēto mežģīņu meistardarbi

Noraida finansējumu Ventspils baseina būvniecībai

Noraida finansējumu Ventspils baseina būvniecībai

Ventspilī vairākus gadus noritēja darbs pie peldbaseina un rehabilitācijas centra projekta. Jau izstrādāts tehniskais projekts, izraudzīta vieta, un janvāra beigās noslēgts līgums ar Izglītības un zinātnes ministriju par finansējuma piešķiršanu. Tagad saņemts paziņojums, ka valsts finansējums tomēr netiks piešķirts, un līdzekļi novirzīti citām pilsētām. Lēmuma iemesls – Ventspils opozīcijas deputātu nosūtītā vēstule Sporta apakškomitejai, kurā apšaubīta šo līdzekļu efektīva izlietošana. 

Tika plānots, ka Olimpiskajā centrā “Ventspils” pēc pāris gadiem atradīsies moderns peldbaseins ar astoņiem 50 metrus gariem celiņiem un rehabilitācijas centru. Tas būtu vēl viens objekts centra pārziņā. Bet  grandiozajiem plāniem nav lemts piepildīties, jo ministrija atteicās pildīt līgumsaistības. Ventspils domes opozīcijas deputāts Aivis Landmanis skaidro, ka vēstulē nekur netika minēts, ka viņi būtu pret pelbaseina un rehabilitācijas centra celšanu. Viņuprāt, jau esošās sporta būves Ventspilī nav pilnvērtīgi izmantotas - gan no administrēšanas viedokļa, gan saturiskā piepildījuma.

"Mūs apmierinātu, ja būtu vispārējs audits par visām sporta būvēm, par to kā tiek apsaimniekotas esošās, kā tiek tērēta nauda. Jo, piemēram, Lemberga kungs, tā ir klaja demagoģija, ko viņš tagad runā, ka mēs esam pret un būs slikti un tā tālāk. Tieši otrādi, mēs gribam tomēr izkaust nevajadzīgus tēriņus," saka Aivis Landmanis, Ventspils domes deputāts.

Landmanis uzstāj, ka iestādē ir  jāsakārto sistēma. Vēstulē minēts, ka deputāti izskatījuši arī Olimpiskā centra “Ventspils” gada pārskatu. Un tas liek apšaubīt sportam atvēlēto līdzekļu efektīvu un lietderīgu izmantošanu. Centram ik gadu tiek piešķirtas pašvaldības dotācijas, bet, viņuprāt, šo finansējumu vajadzētu novirzīt sporta veidu un sportistu attīstībai.

"Salīdzinot kaut vai ar citiem objektiem un citām bāzēm, kas ir arī Olimpiskie centri, mums tā cena ir salīdzinoši zema bāžu izmantošanā. Un, lai mēs šo cenu varētu nodrošināt, protams, mums ir vajadzīgs kaut kāds finansējums, kas nāk no pašvaldības. Un tad varbūt var interpretēt to, ka mums it kā nepietiek naudas, bet tas ir tāds apzināts solis," uzskata Jurģis Liepājnieks, Olimpiskā centra “Ventspils” valdes priekšsēdētājs.

Ventspilī ir viens baseins, kurš savā laikā tika būvēts skolas vajadzībām. Tas jau sen neatbilst pieprasījumam. Jaunais projekts būtu Ventspilī attīstījis ne tikai peldēšanu, bet arī citus ūdens sporta veidus. Tas tika izstrādāts ciešā sadarbībā ar Latvijas peldēšanas federāciju, kas vērsusies pie Saiemas frakcijas, lai šo finansējumu tomēr Ventspilij saglabā, jo tā esot ne tikai pašvaldības iegriba, bet gan nacionāla vajadzība.

"Šeit atkal notiek situācija, kad mainoties valdībai tiek aizmirstas vai pat tiek ignorētas objektīvas vajadzības. Bet tiek skatīts pēc kaut kādiem subjektīviem principiem, nevērtējot šo vispārējo attīstības vīziju," tā Aivars Platonovs, Latvijas Peldēšanas federācijas valdes priekšsēdētājs.

Peldēšanas federācijas pārstāvis uzsver, ka, attīstot sporta bāžu infrastruktūru, būtu iespēja izglītības iestādēm vairāk nodrošināt peldapmācības, jo tas palīdzētu uzlabot bērnu vispārējo fizisko sagatavotību. Un turklāt efektīvs veids, kā preventīvi cīnīties ar noslīkušo skaitu Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt