Noraida bažas par NMPD darbinieku aizsardzības līdzekļiem pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieku «Facebook» grupā diskusiju izraisījis jautājums par dienestā strādājošo aizsardzību, dodoties pie iespējamiem Covid-19 slimniekiem. Kāda grupas dalībniece vērš uzmanību, ka sākotnēji izsaukumos personāls devies īpašos aizsargtērpos pilnā komplektācijā, bet tagad pat neesot bahilu, ar ko nosegt darba apavus. Tos tikai apsmidzinot ar dezinfekcijas līdzekli. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša kolēģu bažas noraida.

Viņa Latvijas Radio1 skaidroja, ka vīrusa izplatības sākumā brigādes tiešām uz izsaukumiem devušās īpašos aizsargtērpos, jo bijis daudz nezināmā par jauno vīrusu. Tagad dienests vadās pēc Pasaules Veselības organizācijas vadlīnijām.

NMPD pārstāve Ilze Bukša
00:00 / 01:17
Lejuplādēt
Ilze Bukša norādīja, ka šīs vadlīnijas nenosaka bahilu lietošanu. Ir noteikts, ka jālieto ūdens necaurlaidīgi virsvalki ar garām piedurknēm, respirators jeb sejas aizsargmaska un cimdi, skaidroja Bukša.

Iepriekš Latvija noteica plašākas prasības, nekā paredz starptautiskās vadlīnijas. Darbiniekiem ir darba apavi; ja mediķis bija izsaukumā pie iespējamā Covid-19 pacienta, iekšējā procedūra paredz pēc tam šo apavu dezinficēšanu.  

Bahilas šobrīd lieto mediķi, kuri visu dienu ir teltī ar pacientiem, kur tiešām pacientu plūsma ir liela, kas nāk ar dažādām vīrusu saslimšanām uz analīzēm, ir atklāti arī Covid-19 pacienti, bet ir arī citas saslimšanās, un pacientu plūsma ir liela un visu dienu, skaidroja Bukša. 

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tāpat valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk nekā 2 miljardu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti