Dienas ziņas

Izlozē sarakstu kārtas numurus EP vēlēšanām

Dienas ziņas

Atklāj arvien vairāk mēģinājumu ievest cigaretes

Diennakts nometņu rīkošanai – stingrākas prasības

Nometņu organizatoriem jārēķinās ar stingrākām ugunsdrošības prasībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ēkās, arī skolās, kurās nav ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas un balss izziņošanas sistēmas, šogad diennakts nometnes rīkot nedrīkst. To paredz ugunsdrošības prasības, kas ieviestas 2016. gadā, bet stājušās spēkā šogad. Noteikumu ievērošanu kontrolē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), un jau tagad tiek pieļauts, ka daļā skolu nometņu dalībnieki šogad nakšņot nevarēs. Nometņu dalībniekiem tas var radīt papildu izmaksas, jo naktsmītnes būs jāmeklē citviet.

Šogad Vidzemē neviens vēl nav vērsies VUGD, lai saņemtu atzinumu par nometnes vietas atbilstību ugunsdrošības prasībām, bet tas, kā jau katru gadu, nometnes organizatoriem ir obligāts pienākums. Ik gadu Vidzemē tiek saņemti aptuveni 270 pieteikumi par nometņu organizēšanu. VUGD inspektori dodas uz nometnei izraudzīto vietu un sniedz savu atzinumu. Vadoties pēc pērnā gada pieredzes Vidzemes reģionā, var teikt, ka lielākā daļa ēku jaunajiem ugunsdrošības noteikumiem atbilda jau pagājušajā gadā, bet aptuveni 10% no pērn izraudzītajām vietām nometnēm šogad saņemtu atteikumu konkrētajās vietās organizēt arī nakšņošanu.

“Ar 2019. gada 1. janvāri stājas spēkā prasība, ka publiskajos objektos, kuri nav paredzēti cilvēku nakšņošanai, ja tur paredzēts būs izvietot cilvēkus pa naktīm, tad būs nepieciešama balss izziņošanas sistēma; ne tikai balss izziņošanas sistēmu vajadzēs, bet automātisko ugunsgrēka atklāšanas signalizācijas sistēmu, arī evakuācijas ceļu skaitam un platumam jābūt atbilstošam normatīvo aktu prasībām,” stāstīja VUGD Vidzemes reģiona brigādes vecākais inspektors Andrejs Rjabkovs.

Pērn, izsniedzot atzinumus, VUGD inspektori nometņu rīkotājus brīdinājuši, ka šogad prasības kļūs stingrākas un vairākās vietās, kur iepriekšējā gadā bērniem un jauniešiem nometņu laikā drīkstēja nodrošināt nakšņošanu, šogad tas vairs netiks atļauts, ja vien telpas netiks atbilstoši aprīkotas. Lielākoties neatbilstība noteikumiem saistās ar balss izziņošanas sistēmu neesamību daudzās skolu ēkās. Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamentā apstiprina, ka nometņu rīkotāji ir informēti par šīm prasībām un atzīst, ka šīs prasības apgrūtinās nometņu rīkotāju darbu.

“Ja skolās vai izglītības iestādēs nevarēs organizēt [nometnes], ko šis normatīvais akts arī tā kā nosaka, tad nometņu vadītājiem jāmeklē citas iespējas, un tās citas iespējas ir, pieņemsim, hosteļi, viesu nami, kas noteikti varētu sadārdzināt nometņu izmaksas vecākiem, tas tāds tā kā mīnuss, teiksim tā. Un vasaras diennakts nometnes ir veids, kā skolas savu aktivitāti, noderīgumu varēja nodrošināt vasaras periodā, tagad tas nebūs iespējams, ja balss izziņošanas sistēma nebūs uzstādīta,” teica IZM Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta vecākā eksperte Inta Kraskeviča.

Viņa arī skaidro – skolas, izīrējot telpas nometņu rīkošanai, gūst nelielus papildu ienākumus, ko jau iepriekš varēja ieguldīt savā attīstībā. Pārejas periodā kopš 2016. gada septembra bija pieļauta atkāpe no šiem noteikumiem. Skolās, kur notika nometņu dalībnieku nakšņošana, varēja nebūt balss izziņošanas sistēmas, ja tas tika saskaņots ar VUGD. Īpaši aktuāla šo noteikumu izpilde varētu kļūt nākamgad, kad daudzās Rīgas skolās Dziesmu un deju svētku laikā atkal tiks izmitināti svētku dalībnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti