Dienas ziņas

Šķirotos atkritumus Bauska nodos "Eco Baltia vide"

Dienas ziņas

Lai saglabātu statusu, apvienosies trīs reģionālās universitātes

Nevar aizvākt milzīgu nokritušu koku

Nolūzis koks Zolitūdē uz vairākām dienām nosprosto normālu pieeju mājām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Iziet no savas mājas civilizēti, lai nebūtu jārāpjas pāri milzīgam koka stumbram, trīs dienas pēc vētras beidzot izdevies Zolitūdes iedzīvotājiem Rīgā. Valtaiķu ielā dzīvojošie jau vairākus gadus nesekmīgi centās panākt, lai kaimiņiene sakopj savu teritoriju un nocērt lielu, bīstamu vītolu, kas pārliecies pāri ielai. Ko nespēja panākt vietējie un Rīgas domes institūcijas, panāca otrdienas nakts lielais vējš. 

Milzīgi krakšķi un brakšķi otrdien pusastoņos no rīta pārbiedēja un pamodināja tos Valtaiķu ielas iedzīvotājus, kuri vēl gulēja. Liels vītols, kas jau vairākus gadus bīstami liecās pāri ielai, visiem vietējiem bija kļuvis par biedinājumu. Jau aptuveni trīs gadus iedzīvotāji regulāri rakstīja un zvanīja dažādām Rīgas domes institūcijām.

"Koks jau bija kļuvis bīstams dzīvībai.

Mēs jau arī atbildīgajām institūcijām rakstījām, ka kāds cilvēks var tieši iet garām un viņam tas koks uz galvas uzkritīs! Tagad ir noticis gandrīz vai tieši tas – bet šobrīd cilvēki, kas šeit dzīvo, normāli nekur nevar tikt, pat uz veikalu pēc pārtikas nevar aiziet, nemaz nerunājot par kādu operatīvo transportu," pastāstīja Valtaiķu ielas iedzīvotājs Aleksejs Smirnovs.

Izsauktais Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) palīdzēt nevarēja, jo veic glābšanas darbus, nevis teritorijas sakopšanu.

"Ja tas ir liels koks, mums nav mežizstrādes tehnikas tādā apjomā, ka mēs varētu tūlīt un jebko - tūlīt glābšanas darbus nepieciešamajā  apjomā veikt. Protams, ja tiešām būtu apdraudējums un būtu nepieciešams organizēt papildu tehniku un ja tas radītu apdraudējumu, tad tas jau ir cits jautājums," stāstīja VUGD pārstāve Agrita Vītola.

Marinas kundzes īpašumu krītošais koks padarīja par sprostu.

"Man šī ir vienīgā izeja no mājas. Vienalga ar kājām vai mašīnu, mūsu zemei izejas uz citu ielu nav.

Tam kokam nevarēja ne pārkāpt, ne apiet apkārt, tik liels viņš ir! Tāpēc mēs sākām saviem spēkiem mēģināt ielu atbrīvot, nāca palīgā kaimiņi, kam nu kādi instrumenti bija pa rokai. Tad līdz vakaram nedaudz atbrīvojām, vismaz, lai var pāri pārrāpties un uz veikalu tikt," pastāstīja Valtaiķu ielas iedzīvotāja Marina Kozina.

To, ka koks tiešām bija kvalificēts kā bīstams apkārtējiem cilvēkiem un videi, atzīst arī Rīgas būvvaldē.

"Inspektori sagatavoja mūsu atzinumu ar norādi, ka īpašniekam šis te koks būtu jānocērt, bet, kā visi apstākļi liecina, īpašniece koku nenocirta, un vētras rezultātā koks tika sagāzts," norādīja Rīgas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Visu nedēļu nokritušais koks tā arī nebija savākts. Piektdien pēc Latvijas Televīzijas intereses un Rīgas būvvaldes lūguma Zolitūdē ieradās pašvaldības uzņēmuma "Rīgas meži" speciālisti un Valtaiķu ielu atbrīvoja.

"Šajā gadījumā konkrēti ir daudzstumbru vītols novecošanas fāzē. Viņš ir izaudzis, aug vēl lielāks, bet viņam ir vairāki stumbri, saknes iztrupē. Viņam trūkst balsta sistēmas, un viņš izgāžas no sava svara," paskaidroja "Rīgas mežu" arborists Viesturs Dēķens.

Koka daļas šobrīd vienkārši nostumtas ielas malā, privātīpašumā, no kurienes tās jāaizvāc īpašniecei. Pārdaugavas izpilddirekcijā Latvijas Televīzijai solīja tuvāko divu nedēļu laikā pasekot līdzi, vai kundze teritoriju sakopj.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti