Noliktavā Rīgā uziet teju 6 miljonus nelegālo cigarešu

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas par nelegālo akcīzes preču glabāšanu aizturējusi vienu personu. Kriminālprocesā atsavināti teju 6 miljoni nelegālo tabakas izstrādājumu bez Latvijas akcīzes markām, informēja policijā.

Policijas amatpersonas bija noskaidrojušas personu, kura uzglabā nelegālās cigaretes. Veicot virkni izmeklēšanas darbību, policisti pagājušajā nedēļā, 17. aprīlī, aizturēja 1957. gadā dzimušu vīrieti.

Veicot sankcionētas kratīšanas kādā Rīgas mikrorajona rūpniecības teritorijas noliktavā un turpat novietotajos transportlīdzekļos, policisti konstatēja 5 980 000 cigarešu bez Latvijas akcīzes markām, kā arī trīs kravas automašīnas un kravas furgonu ar piekabi. Policijai tapis zināms, ka vīrietis nelegālās cigaretes, visticamāk, bija plānojis vest uz ārzemēm.

Par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu lielā apmērā policijā ir uzsākts kriminālprocess. Krimināllikumā par šādu pārkāpumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Tāpat pagājušajā nedēļā, 18. aprīlī, Valsts policija pabeidza 2017.gadā sākto izmeklēšanu kriminālprocesā par Rīgas reģionā konstatēto cigarešu ražotni, no kuras legāla biznesa aizsegā Eiropas tirgum tika piegādātas nelegāli saražotas cigaretes bez akcīzes markām. Kopumā tika izņemti 7,08 miljoni nelegālo cigarešu un aizturētas divas personas.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti