Panorāma

Rīgas budžetu pildīs no tūristu makiem

Panorāma

Madonas šāvējs izdarījis pašnāvību

Noliedz nesaskaņas «Saskaņā»

Noliedz nesaskaņas Rīgas domes «Saskaņas» frakcijā

Slimība izslimota - tā Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") saka par galvaspilsētas domes koalīcijas darbu. Par spīti atkārtotām problēmām nodrošināt pozīcijas deputātu vairākumu šodien koalīcija tomēr pauda vienotu atbalstu pilsētas vicemērei Annai Vladovai ("Saskaņa"). Viņai atļauts savienot domes priekšsēdētāja vietnieces un Rīgas 80. vidusskolas direktores amatus.

Par to, ka Rīgas domes (RD) koalīcijas partijā “Saskaņa” sākušās nesaskaņas, runā jau vairākas nedēļas. Pozīcijas deputātu prombūtnes dēļ tika atcelta domes ārkārtas sēde, savukārt Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdē vairākumu guva opozīcijas deputāti, kas noraidīja "Saskaņas" frakcijas vadītājas un Rīgas domes vicemēres Annas Vladovas lūgumu ļaut savienot darbu domes vadībā ar Rīgas 80. vidusskolas direktores amatu.

RD deputāti no "Saskaņas" Jefimijs Klementjevs, Igors Kuzmuks un Sandris Bergmanis sarunā ar Latvijas Televīziju noliedza, ka partijā būtu šķelšanās. Līdzīgu viedokli pauž arī pati Vladova. "Es nevaru komentēt baumas visas. Nav nekādas šķelšanās," tā Vladova.

Tā kā komisijā iegūt nepieciešamo atbalstu amatu savienošanai Vladovai neizdevās, šodien jautājums tika skatīts jau lielajā domes sēdē. Šoreiz koalīcijas balsojums bija vienots par spīti opozīcijas iebildumiem. Kā uzsvēra Vladova, atalgojumu viņa saņems tikai Rīgas domē, jo skolā līdz gada beigām devusies bezalgas atvaļinājumā. "Pēc tam es lemšu. Ja es redzēšu, ka skolā viss ir kārtībā, tad ok, ja ne, es pieņemšu lēmumu," pauda Vladova.

Tikmēr Rīgas mērs Oļegs Burovs, par spīti šīs sēdes gaitai, problēmas koalīcijā nenoliedz. "Tā pagājušā nedēļa nebija veiksmīga, ja mēs runājam par koalīcijas disciplīnu un pārdomātiem lēmumiem. Man vēl nav sajūsma, ka es strādāju lielā konsolidētā komandā. Pašlaik tas nav, bet es ceru, ka tas būs. Un būs drīz," sacīja Burovs.

Atbilstoši koalīcijas līgumam no nākamā gada domē jāizveido trešais vicemēra amats, kas apsolīts ''Saskaņas'' deputātam Sandrim Bergmanim. Viņš šodien domes sēdi pameta jau pirmajā pusē, bet atgriezās tieši uz balsojumu par Annas Vladovas amatu savienošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti