Nodod ekspluatācijā pārbūvēto grants ceļu Vaidava–Strīķi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šīs nedēļas sākumā tika pieņemts ekspluatācijā pirmais no trīs pārbūvētajiem Kocēnu novada pašvaldības grantētā ceļa posmiem – Vaidavas pagastā esošais ceļš Vaidava–Strīķi, paziņojumā medijiem informēja Kocēnu pašvaldība.

''Latvijas Valsts ceļi (LVC) norāda, ka šis ceļa posms, kas savieno Vaidavu un Cēsis, ir intensīvi izmantots. To izbūvēja pilnsabiedrība “VT Kuum", projektēšanu veica IK "RK Ceļu projekts".

Vaidava–Strīķi ceļa pārbūves projekta kopējās izmaksas ir 283 911 eiro, no kuriem Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA) finansē 250 423 eiro un Kocēnu novada pašvaldība līdzfinansē 33 488 eiro.

Saskaņā ar noslēgto līgumu būvuzņēmējs garantē izpildīto būvdarbu un to rezultāta pienācīgu kvalitāti visā garantijas laikā - trīs gadus.

Kocēnu novada dome Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” ietvaros pārbūvē trīs pašvaldības īpašumā esošos grantētos ceļus.

Lai pašvaldība saņemtu Eiropas Savienības atbalstu ceļu stāvokļa uzlabošanai, bija jāizpilda vairāki nosacījumi – tika organizētas publiskas iedzīvotāju sapulces, pēc kurām Kocēnu novada domes sēdē tika apstiprināti pašvaldības grants ceļu izvērtēšanas noteikumi. Atbilstoši tiem tika iegūti dati, pēc kuriem tika izvērtēts katrs ceļa posms, kā rezultātā tika izveidota prioritāra secība, kādā ceļus pārbūvēt.

Tuvākajā laikā plānots ekspluatācijā nodot vēl divus ceļa posmus: Zilūžu pienotava–pagrieziens uz Ērgotiem un Jaunmakuļi–Zilaiskalns.

Visu trīs ceļa posmu pārbūves kopējās izmaksas ir vairāk nekā miljons eiro (1 068 460 eiro), no kuriem publiskais finansējums (ELFLA) ir 790 000 eiro un Kocēnu novada pašvaldības finansējums ir 278 460 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti