Dienas ziņas

Šlokenbekas muižā Muzeju nakts sākas jau no rīta

Dienas ziņas

«Nordea» Rīgas maratons uz muzikālas nots

Bordāns nodibina partiju

Nodibina Bordāna «Jauno konservatīvo partiju»

Piedaloties 223 dibinātājiem, šodien Rīgā tika nodibināta "Jaunā konservatīvā partija", kuras viens no līderiem ir bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Līdz ar šīs partijas dibināšanu Latvijā darbojas jau 75 partijas.

Bordāns savu partiju pieteica kā "pārmaiņu ieviesējus". Viņš uzsvēra, ka partijas sabiedrotie var būt tie, kuri balstās uz Latvijas valstiskuma platformas, savukārt pretinieki - tie, kuri neatzīst Latvijas okupāciju.

Jaundibinātās politiskās organizācijas mērķis ir "Latvijas kā neatkarīgas un demokrātiskas republikas attīstība", balstoties uz "mūsdienīga konservatīvisma pamatvērtībām".

Bordāns skaidroja, ka konservatīvismam ir dažādi akcenti, tomēr Latvija nākotnē varēs sekmīgi attīstīties tad, ja politika nemainīgi balstīsies uz sešām pamatvērtībām.

Viena no šādām vērtībām ir 18.novembra republika, kas nozīmē, ka mēs dzīvojam 1918.gada 18.novembrī dibinātajā Latvijas Republikā, tāpēc ir noraidāmas jebkādas runas par kaut kādu otro republiku, kas radās pēc PSRS sabrukuma.

Vēl starp šīm pamatvērtībām ir latviski runājoša nācija, demokrātija un tiesiskums, tradicionālā ģimene, labklājības valsts un ģeopolitiskā piederība Rietumiem.

Starp partijas dibinātājiem ir arī bijušais Bordāna padomnieks Jānis Tomels, kurš savulaik bija nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) valdes loceklis, Saeimas deputāts Dāvis Stalts, kā arī vairāki citi cilvēki, kuri savulaik darbojušies citos politiskos spēkos.

Kā ziņots, Bordāns iepriekš darbojās biedrībā "Demokrātiskie patrioti", kas pērn septembrī paziņoja, ka pārtaps partijā un startēs vēlēšanās. Līdz ar šādām ziņām nacionālajā apvienībā ietilpstošā partija "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK nolēma Bordānu izslēgt no partijas un atsaukt viņu no tieslietu ministra amata, skaidrojot, ka ministra faktiskā darbība liecina par dalību cita politiskā spēka veidošanā, kas nav savietojams ar atrašanos TB/LNNK.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti