Nodegušā Siguļu koka dievnama draudze cels jaunu baznīcu Carnikavā

Pēc vēsturiskā Siguļu koka dievnama nodegšanas draudze jau divus gadus pulcējas un notur dievkalpojumus Carnikavas novada centrā, blakus Svētku laukumam, netālu no gājēju tilta pār Gauju. Tur iecerēts celt jaunu baznīcu, informēja Ādažu evaņģēliski luteriskās draudze.

Esot izvērtēti vairāki varianti, iespējamās izmaksas un novada attīstības vīzija, kā arī citi būvniecības tehniskie aspekti potenciālajās vietās, līdz nonāca pie piemērotākās vietas izvēles. Novada centrs vēsturiski ir pārvietojies no Siguļiem uz tagadējo Carnikavu.

Šobrīd tiekot strādāts, lai uz zemes pie “Laivu mājas” sāktu baznīcas projektēšanas darbus, pievilktu nepieciešamo infrastruktūru un celtu jauno baznīcu. Draudze iecerējusi projektu īstenot dažu gadu laikā, tomēr tas būs atkarīgs no finanšu resursiem un iespējām piesaistīt ziedojumus. Jaunās baznīcas uzcelšanai līdz šim saziedoti 37 tūkstoši eiro.

Šo ieceri atbalsta gan Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Virsvalde, gan draudzes cilvēki, norādīts paziņojumā medijiem.

“Vecā nodegusī baznīca Siguļos senāk kalpoja par orientieri kuģiem jūrā. Arī jaunā baznīca Carnikavas novada centrā būs sava veida bāka - vēl viens orientieris pilsētas ainavā un dzīvē. Šai vietai vijas garām arī Latvijas Santjago ceļš jeb “Svētā Jēkaba ceļš”. Te ir pieturvieta, kas jau top iezīmēta arī Eiropas svētceļojumu kartēs. Tai jākļūst par piestātni svētceļniekiem, gan arī par mājokli un viesmīlības kalpošanu draudzei, kas liecina Dieva mīlestības vēsti Latvijai un visai pasaulei, ” paziņojumā ieskicē mācītājs Ivars Jēkabsons.

KONTEKSTS:

2017.gada otrā Adventa svētdienas rītā līdz pamatiem nodega gandrīz restaurētais 300 gadu senais Carnikavas koka dievnams Siguļu kalnā. Ugunsnelaime izdzēsa vairāk nekā 10 gadu pūliņus un vairāk nekā 100 tūkstošu eiro ieguldījumus.

Policijas izmeklēšanā tā arī neizdevās noskaidrot ugunsgrēka iemeslus, kas notika tajās dienās, kamēr restauratori bija prom. Netika atrasti arī tehniski aizdegšanās iemesli, bet paliek aizdomas par ļaunprātību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt