Nobrukušā balkona mājā Rīgā arī pārējie balkoni ir bīstamā stāvoklī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Patversmes ielas mājā, kur maija beigās nokrita kāda dzīvokļa balkons, balkoni ir būvniecības brāķis, pārbaudē secinājis uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks”. Līdz ar to šie balkoni nav ekspluatējami.

Izpētē secināts, ka visiem mājas balkoniem jau sākotnēji bija izveidoti nepareizi stiprinājumi, turklāt visi balkoni noklāti ar asfaltu. Tādējādi viens balkons sverot gandrīz pustonnu.

Turklāt dzīvoklī, kur balkons nokrita, īpašnieks mainījis logus, noņemot papildu balkona stiprinājumus.

Tagad “Rīgas namu pārvaldnieks” esot atkārtoti piedāvājis noņemt visus palikušos 39 balkonus, to vietā liekot jaunus. Tā kā šāda risinājuma izmaksas būtu līdz divarpus tūkstošiem eiro uz mitekli, vienprātība nav panākta.

“Kopsapulces laikā vairāki dzīvokļu īpašnieki pameta to, rezultātā kvoruma vairs nebija, lai pieņemtu jebkādu lēmumu. Rezultātā esam atstāti avārijas situācijas ķīlnieku lomā, jo dzīvokļu īpašniekiem ir pienākums atbilstoši būvvaldes izsūtītajiem paziņojumiem veikt konservācijas darbus. Uz šo dienu dzīvokļu īpašnieki lēmumu par tālāko rīcību nav pauduši,” skaidro “Rīgas namu pārvaldnieka” valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis.

“Rīgas namu pārvaldnieka” valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis
00:00 / 01:15
Lejuplādēt

Kopumā, kā apgalvo “Rīgas namu pārvaldnieks”, šogad balkonu remonti piedāvāti 424 mājām, darbu izmaksām veidojot vairāk par 13 miljoniem eiro. Tomēr tam piekritušas tikai 44 ēkas, kas apņēmušās sakrāt vairāk par miljonu eiro, lai balkonus savestu kārtībā.

Saskaņā ar normatīviem balkona mūžs ir 50 gadu, un lielākajā daļā Rīgas daudzdzīvokļu māju šis laiks jau ir pārsniegts.

Jau ziņots, ka maija beigās daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā Patversmes ielā 22 k-2, Rīgā, nobruka otrā stāva dzīvokļa balkons, kā rezultātā cieta divi cilvēki, kas nogādāti slimnīcā.

Apsekojot notikuma vietu, “Rīgas namu pārvaldnieks” speciālisti konstatēja nelikumīgas būvniecības pazīmes uz dzīvokļa balkona - balkona horizontālo plātni klāja vairāk nekā piecu centimetru bieza asfaltbetona kārta, kas negatīvi ietekmēja balkona konstrukciju nestspēju un, iespējams, radītās slodzes dēļ balkona konstrukcijas nobrukušas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti