Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

DU rit piektais Zinātnes skolas mācību gads

Sabiedriskā transporta problēmas Valkas novadā

No Zvārtavas autobusi uz Valku iet vien divreiz nedēļā; valsts jaunus reisus atsaka

Valkas novada dome saņēmusi kārtējo atteikumu no Autotransporta direkcijas par jauna, regulāra sabiedriskā transporta maršruta izveidi, lai savienotu vienu no novada attālākajiem pagastiem Zvārtavu ar novada centru Valku. 

Šobrīd iedzīvotājiem tur sabiedriskais transports pieejams vien divas reizes nedēļā, turklāt tikai viens reiss ir darba dienā, un tas apgrūtina iespējas saņemt dažādus pakalpojumus, arī strādāt pilsētā, un neērtā situācijā līdz ar to ir arī skolēni.

Autotransporta direkcija maršruta izveidi neatbalsta finansiālu apsvērumu dēļ, kā arī nav zināms, cik daudz braucēju būtu.

Skolu tīkla optimizācijas procesā Valkas novada dome plāno reorganizēt Ozolu pamatskolu Zvārtavas pagastā, pārveidojot to par sākumskolu. Tas nozīmē vecāko klašu skolēnu novirzīšanu uz mācību iestādēm Valkā, bet varētu rasties problēmas, jo sabiedriskais transports pieejams vien ceturtdienās un sestdienās.

Jau šobrīd tas ir apgrūtinājums daļai vietējo jauniešu, kuri mācās Valkā, bet situācijai pielāgojušies, darba dienās dzīvojot kopmītnēs.

“Ja, piemēram, saslimst, tad mūs uzreiz sūta mājas. Tad vecākiem atkal tas lieks sarežģījums braukt pakaļ,” saka Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas audzēknis Toms Paulsons.

“Esmu braucis caur Smilteni uz mājām, bet tad sanāk dārgi. Sanāk braukt ar vienu autobusu uz Smiltenei un tad ar otru uz mājām,” problēmas apraksta Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas audzēknis Guntris Zemītis.

Valkas novada dome jau ilgstoši cenšoties panākt, lai no Zvārtavas pagasta uz vairāk nekā 30 kilometrus attālo novada centru autobuss kursētu katru dienu. Tas arī nepieciešams, lai cilvēkiem būtu iespēja strādāt Valkā vai Valgā.

Par tādu iespēju arī interesējušies blakus Apes novada Gaujienas pagasta iedzīvotāji, kas ir cieši kaimiņos Zvārtavas pagastam, un iedzīvotājiem līdz ar to būtu arī ērtāk sev piemērotākā laikā saņemt pašvaldības un valsts iestāžu pakalpojumus, apmeklēt ārstu.

“Tas būtu pareizais risinājums, ka cilvēks var dzīvot savā lauku mājā, baudīt to vidi un ar sabiedrisko transportu nokļūt uz darbu un atpakaļ. Tās ir elementāras cilvēktiesības, mēs neprasām nekādu luksusu,” uzsver Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Autotransporta direkcija aprēķinājusi, ka regulāra sabiedriskā transporta nodrošināšana no Gaujienas cauri Zvārtavas pagastam līdz Valkai valstij izmaksātu aptuveni 31 tūkstoti eiro gadā.

Skaidrojot atteikuma iemeslu, direkcija norāda, ka šajā situācijā tas būtu dārgs prieks. Direkcija neesot saņēmusi itin nekādus aprēķinus, cik daudz braucēju būtu un arī jau esošajā maršrutā to ir maz.

“Ja pašvaldība varēs mums iedot precīzu  informāciju par reālo braucēju skaitu, kas brauc katru dienu, un ja tie ir vismaz 10 cilvēki, tad varam atgriezties pie šī jautājuma,” saka valsts SIA “Autotransporta direkcija” valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Valkas novada pašvaldība pagaidām negrasās atkāpties un cer, ka kompromisu tomēr izdosies rast, jo šīs situācijas dēļ Zvārtavas pagasts strauji zaudē iedzīvotājus.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt