Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Iestrēgusi VID ierēdņu rotācija

No VID uz Ieslodzījuma vietu pārvaldi aizrotētie ierēdņi pagaidām neapmeklē darbu

No Valsts ieņēmumu dienesta (VID) uz Ieslodzījuma vietu pārvaldi (IeVP) rotētie ierēdņi turpina neapmeklēt darbu slimības dēļ, un speciāli viņiem noīrētās darba telpas stāv tukšas.

 

 Asi šādu situāciju kritizē Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš, kurš uzskata – VID darbiniekus, pār kuriem gūlās šaubu ēna, vajadzēja nevis rotēt, bet gan nekavējoties atbrīvot no amata, nebaidoties no iespējamām tiesvedībām.

"Interesi strādāt Ieslodzījuma vietu pārvaldē īpašu neesmu pamanījusi," atzīst Ilona Spure, uz kuras vadīto pārvaldi pagaidām ar Ministru prezidenta rīkojumu pārcelti divi no pieciem rotācijai ārpus VID pakļautajiem dienesta darbiniekiem.

"Faktiski darbu ir uzsācis, darba saruna ir bijusi ar vienu no viņiem – tas, kurš arī bija pārcelts. Diemžēl nedēļu vēlāk cilvēkam gadījusies ārpusdarba trauma un viņš ir uz darba nespējas lapas, bet otru pārcelto darbinieku es diemžēl vēl neesmu sastapusi, jo viņš jau pirmajā darba dienā mums iesniedza darba nespējas lapu, un vēlāk iesniegumu, ka viņš plāno no 18. jūlija doties atvaļinājumā. (..)

Varbūt no tā ir kāds acīmredzams ieguvums Valsts ieņēmumu dienestam, bet ne Ieslodzījuma vietu pārvaldei," atzina Spure.

Tos VID darbiniekus, pār kuriem gulstas šaubu ēna, bet pierādījumu viņu nelikumīgai rīcībai nav, vajadzēja atlaist, nebaidoties no iespējamām tiesvedībām – tā uzskata Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš, asi kritizējot lēmumu par šo darbinieku rotāciju uz IeVP.

"Par visu, kas notiek iestādē ir atbildīgs iestādes vadītājs, respektīvi, VID tā laika ģenerāldirektorei Inārai Pētersonei ir jāuzņemas pilna atbildība par to, kāpēc viņa piedāvāja ministrei rotāciju, nevis atbrīvošanu no amata. (..)

Ja viņa ir piedāvājusi šādu risinājumu, manuprāt, tas ir nepareizākais, ko var darīt," uzskata Krieviņš.

Pilnīgi pretējs viedoklis Valsts kancelejas vadītāja paustajam gan ir finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (Zaļo un zemnieku savienība).

"Es domāju, tas ir labākais no iespējamiem variantiem, kas bija arī VID vadītājas rīcībā, jo bija vajadzīga strauja rīcība, lai mazinātu korupcijas riskus, un šī rotācija bija un ir viens no tiem pasākumiem.

Tas, ka neiet viss tik gludi, es domāju, tas liecina kaut ko par šiem pašiem cilvēkiem," sprieda ministre.

Speciāli šiem pieciem VID darbiniekiem IeVP izveidotas piecas jaunas ierēdņu amata vietas, un Tieslietu ministrija piešķīrusi finansējumu, lai viņu atalgojums nebūs zemāks kā iepriekš

"Mēs esam noteikuši viņiem amata pienākumus un arī iedalījuši darbavietu, speciāli nomājam telpas papildu, lai varētu iekārtot darbavietas šiem pieciem rotētajiem darbiniekiem," teica Spure, atzīstot, ka darba telpas pagaidām ir tukšas.

Pēc VID sniegtajām ziņām, kopumā no 39 rotācijai pakļautajiem ierēdņiem jaunos amata pienākumus pilda 33. Divi atstājuši amatu pēc pašu vēlēšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti