Dienas ziņas

Sirpis un āmurs LZA un Spilves lidostā pagaidām paliks

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sūta medikamentus Ukrainas armijai

No Ventspils uz Ukrainu dodas medikamentu un siltu drēbju krava dienvidaustrumu frontes karavīriem

Otrdien no Ventspils uz Ukrainu izsūtīta medikamentu un siltu drēbju krava dienvidaustrumu frontes karavīriem. Sākoties aukstajam laikam, Ukrainas armijā izplatās vīrusu slimības un kļūst sarežģīti apkopt ievainojumus. Taču, lai arī rudenī, gaidot komunālo pakalpojumu rēķinus, ziedot gribētāju skaits sarūk, sūtījumi no Latvijas uz Ukrainu turpinās. 

Ventspilnieks Kaspars otrdien ir ceļā uz Ukrainu. Kopš marta šis ceļš turp un atpakaļ mērots bieži: sākumā, vedot kara bēgļus, vēlāk – humāno palīdzību kara šausmu skartajai valstij. Šoreiz kravā ir daudz medikamentu, jo rudens aukstums sasniedzis arī Ukrainas dienvidus. Kareivji sākuši slimot un vērsušies ar lūgumu pie Latvijā dzīvojošajiem nosūtīt uz fronti medikamentus.

Ukrainas civiliedzīvotāju koordinatore Ventspilī Irina Hubarčuka stāstīja: "Viņi stipri slimo, un elementāri medikamenti ne vienmēr ir pie rokas. Es tik ļoti par to pārdzīvoju, ka tad, kad vēlies palīdzēt, visa pasaule apvienojas, lai varētu palīdzēt tev."

Ar vēstuli no Zaporižjas 102. brigādes 76. bataljona iepazinās arī Ventspils "Rotary kluba" biedri un, iesaistot vietējos uzņēmējus, īsā laikā tika nokomplektēta krava, kas palīdzēs dienvidaustrumu frontes kareivjiem pārziemot.

Ventspils "Rotary kluba" prezidents Aivars Avotiņš sacīja: "Ja mēs bijām pieraduši pie zināmas kārtības, tad tagad liekas, ka tā iepriekšējā kārtība ir sabrukusi un nav skaidrs, kāda tad ir paredzamā kārtība, kāda tad ir paredzamā nākotne, kā mūsu sabiedrība, kā pasaule dzīvos. Pēc kādiem principiem dzīvos turpmāk."

120 zeķu pāru tika iekrauti kopā ar zālēm un termodrēbēm. Vilnas zeķes sarūpējušas Ventspils novada sieviešu biedrības "Spārni" adītājas. Katram pārim klāt pielikts izmērs, lai puiši Ukrainā ērti var atrast savējo.

"Mēs esam pārāk šaura robeža, kas mūs šķir, aiz mums ir tikai jūra. Mēs esam pie šī agresora gana tuvu, līdz ar to tas nav tā, ka tas notiek nezin kur pasaulē, tas ir tepat. Tas ir tas, kāpēc Baltijas valstis ir nostājušās tādā pozā un tik vienotas," pauda uzņēmēja Agnese Pastare.

Savukārt Hubarčuka piebilda: "Es ticu, ka ar jūsu palīdzību – finansiālu un morālu – un vienkārši ar izpratni par mūsu nelaimi, mēs uzvarēsim. Liels paldies jums!"

Konkrētais sūtījums Ukrainā tiks sagaidīts jau pēc pāris dienām, jo frontes ierakumos termometra stabiņš naktīs jau sasniedz mīnusa zīmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti