No VARAM atlaistais Antonovs vadīs «Rīgas namu pārvaldnieku» (papildināts)

No Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra amata nesen atlaistais Aleksandrs Antonovs iecelts pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) valdes priekšsēdētāja amatā. 

To Latvijas Radio uzzināja Rīgas Domē.

„Amatam mani uzrunāja Rīgas mērs Nils Ušakovs un es piekritu, balstoties uz savu pieredzi lielu kolektīvu vadībā un manām zināšanām pašvaldību jautājumos. Noruna ir tāda, ka jāstrādā, lai padarītu šo kapitālsabiedrību par efektīvu un caurspīdīgu. Efektivitāte – nodrošināt, lai iedzīvotājiem būtu sniegts kvalitatīvs pakalpojums. Savukārt caurspīdīgums – lai iedzīvotāji saprastu, kāpēc šis vai cits pakalpojums tiek vai netiek sniegts, kāda ir pakalpojuma izmaksa un kādi ir iemesli, kāpēc pakalpojums tiek vai netiek sniegts,” par savu nokļūšanu jaunajā amatā sacīja Antonovs.

Aleksandrs Antonovs par jauno amatu
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

„Komentējot Antonova kunga iecelšanu viņš [Nils Ušakovs] teica tā, ka „diemžēl pēdējo gadu laikā valsts pārvaldi ir spiesti pamest daudzi profesionāļi. Būtu nepareizi, ja viņi pavisam aizietu uz privāto sektoru ar visu savu pieredzi, un Antonova kungs ir viens no tādiem piemēriem.” Ušakova kungs ir pārliecināts, ka viņš būs stiprs un labs vadītājs," tā Ušakova izvēli skaidroja viņa preses sekretārs Sandris Točs.

Sandris Točs par A.Antonova iecelšanu
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Jau ziņots, ka  valdība martā atbalstīja Antonova atbrīvošanu no amata un līdzšinējā Kultūras ministrijas valsts sekretāra Gunta Puķīša iecelšanu viņa vietā. Antonovs noradīja, ka viņš vērsīsies tiesā, lai apstrīdētu atlaišanu, bet, tā kā šajā valdības sēdē jau iecelts cits valsts sekretārs, amatā atgriezties viņš nevarēs un varēs vien prasīt kompensāciju.

Antonovs pagājušā gada decembra beigās licis dienas laikā sagatavot Vides investīciju fonda lēmumu par finansējuma piešķiršanu SIA "Patina", lai gan iepriekš naudas piešķiršana tikusi atlikta, turklāt iepriekšējais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs izdeva rīkojumu par sadarbības pārtraukšanu ar šo uzņēmumu.

Karvas HES, kuru vides organizācijas vaino Vaidavas upes vides piesārņošanā, īpašnieks pieteica 500 000 eiro līdzfinansējumam kā videi draudzīgu projektu.

Vides aizsardzības klubs (VAK) kopā ar Latvijas Makšķernieku asociāciju un makšķernieku klubu "Fario" vērsies tiesā, lai apstrīdētu savulaik Lauku atbalsta dienesta (LAD) izsniegto un vairākus gadus pagarināto Karvas HES būvatļauju.

Administratīvās rajona tiesas Valmieras tiesu namā Karvas HES būvatļauja atzīta par nelikumīgu. Šo lēmumu pārsūdzējis gan HES būvnieks "Patina", gan LAD, pašlaik lieta atrodas Administratīvajā apgabaltiesā, kas to izskatīs 3.februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt